Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Merhaba...

Merhabalar, 1 senedir kırmızı yanak su kaplumbağası besliyorum. Adı "pırpır" Filtreli, ısıtıcılı bir akvaryumda bakıyorum. akvaryumuna görüntüyü güzelleştirmesi açısından şu plastik yeşilliklerden koyuyorum ama benim canavar taşların dibinden yeşillikleri söküp sal yapıp üzerinde yatıyor. Benim sorum şu akvaryumuna yemeyeceği ve pırpırıma zarar vermeyecek şekilde hangi bitkileri koyabilirim.

img

selenc

19 yıl 1 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben de az önce bitki sorunsalı diye başlık atmıştım. şu sal yapma meselesi iyi ama...taşları yok mu? ya da özellikle mi seviyorlar sal yapmayı???:))

img

momo

19 yıl 3 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

taşları ve kocaman bir kayası var ama yeşilliklerden vazgeçemiyor.

img

selenc

19 yıl 1 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim kapluşta salla gezmeyi çok seviyor.ben taşın altına yeşilliği sıkıştıdıkça o ağzıyla çekip çıkarıyor ve onu filtrenin önüne ötürüp jakuzi masajı yaptırıyor kendine.filtrenin önünde yeşilliğin üzerinde yatmayı çok seviyor.bitkiler konusunda bilgim yok.ama yanılmıyorsam forum arşivinde bu konuyla ilgili başlık olacaktı ve orada bazı bitki,lerin kapluşlara zarar vereceğinden bahsediyorlardı.

img

shortyyy

19 yıl 1 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet vardı. çok da uzun bir listeydi. hatta ben eklemiştim. linkini bulursam veririm.

img

momo

ÖZEL MESAJ

neyse...

img

momo

ÖZEL MESAJ