Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

DEREOTU

Geçenlerde dereotunun sütten daha fazla kalsiyum içerdiğini öğrendim. İguanama daha önce hiç yedirmemiştim bir akşam beslerken aklıma geldi ve denemek istedim. Daha kokusunu duyar duymaz atladı. Elimle birlikte yiyecek sandım. Daha önce onu bu kadar iştahlı görmemiştim. Hem çok faydalı hem de beni zorlamadan hepsini bitiriyor. Diğer sebzelerdeki gibi naz yapmıyor. Umarım kemik gelişimi için de faydalı olur.

img

ysfrmz

15 yıl 8 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

gecen gün bende denedim dereotunu bıraktım yarım saat sonra silip süpürmüştü simdi icinde bol kalsiyum oldugunu ogrendigme göre artk bol bol yedirirm bi sorun olmadıgı surece :)

img

mefto

14 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım tavsiyen üzerine bende denedim dere otunu ve gerçekten çok sevdi ki benim ıguanam kabak havuç vs yemeyen çok seçici bi hayvan bu nedenle öncelikle sana teşekkür etmek istiyorum. ama dere otu ile ilgili okuduğum bi yazıda dere otu metabolizmayı hızlandırdığından ve tokluk hissi verdiğinden bayanların dere otunu zayıflamak için kullandığı yazıyordu. bizim ıguşlarıda zayıflatmaz umarım:D

img

sudekara

15 yıl 3 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Dereotunu beğenmelerine gerçekten çok sevindim arkadaşlar. Ama sudekara dediğin gibi olması için sadece dereotu ile beslemek lazım. O zaman yarardan çok zararı olabilir. Bu sebepten azar azar diğer sevebileceği sebze ve meyveleri keşfedip, birlikte verirsek hem çeşit artmış olur hem de aldığı fayda. Ben mesela dün ilk defa tatlı çarliston biber denedim ufak ufak. Pek istekli olmasa da yedi. Çileği ağzına sürmezken muz ve kivi için deli oluyor. Çeşit arttıkça deri değiştirme süresi da azalıyor. Yani sağlıklı ve hızlı büyüyor.

img

ysfrmz

15 yıl 8 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ayrıyetten yenidünya ve kayısı da bayaa seviyormuş koyar koymaz atladı :D

img

mefto

14 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet benimki de cok sevdi kesip vericektim ama cama yapıştı kokuyu alır almaz bende bütün verdim çatır çutur yedi :D

img

oguzcany

14 yıl 11 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ