Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Bitki Akvaryumları

Mesaj Ekle

orjinal Yosun türleri ! arteima büyütün!

Canlı yem olarak kulalabielceginiz bir tür tek hücreli yosun... PLANKTON!!! türleri mevcut elimde... msn : [email protected] özellikle yosun yiyen balıklar için mükemmel protein içeriyor... WEB : http://cid-12da36d60f963106.spaces.live.com/blog/cns!12DA36D60F963106!319.entry

img

akvaryumhobi

16 yıl 5 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

nekadar cahil insanlarımız var... %65 protein içeren yem getirdik...arayan soran yok... arkadaşlar canlı plankton getirdik emeğe saygı...hani almıyorsanız da insan bir merak eder ...nedir bu canlı mahluk nerde yaşar... lisede biyoloji dersi de almadınız mı? nerde bu ülkenin biyoloji atamaları ...kpss atamaları vahim olursa sanırım plankton satışlarını doğrudan etkiliyor.... öss sorusu olarak eklesinler...bizden ;) sitemiz reklam da yapalım : http://akvaryumbitkileri.5u.com sitemizi ziyaret mutlaka edin...google sayflarında görünelim biraz...

img

akvaryumhobi

ÖZEL MESAJ

kardeş kolay gele sitenide gezdim iskensderuna gönderim yapıyormusun msn ekledim seni ordan grşlim

img

sky31

14 yıl 3 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hocam yazmısınız arayan soran yok dıye de bır kere msn acık oldugunu goredıkk

img

tarki3435

14 yıl 11 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sitenizi çok beğendim , yeni akvaryum aldığımda sipariş geçicem bende : ) tekil ve az sayıda köklerde satıyorsunuzdur sanırım .. ?

img

staha

13 yıl 8 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bakın meslek sırrı diye bahsi geçen ARTEMİA BÜYÜTMEK bakın çıkarmak demiyorum. Artemiları büyütüp büyük balıkalra vermek yani 1.5 aylık bir periyottan bahsediyorum. Bu türleri kullanmanız gerekir. 20-25 tl kültür fiyatı ödüyorsunuz sürekli üretip durun. bende 4-5 tür vardı ama ülkemizde talep olmadığı için ben de şu sıralar daha önemli işlerimle ilgileniyorum. Artemia büyütmek çok basit! Bunu abartan insanlar ticaret peşinde tabi hakları. Üreten emeğinin karşılıgını almalıdır. Velakin biz size beleş analtıyoruz yöntemi. Yapmanız gereken olay bir deniz akvaryumu kurmak 50 litre olur 100 litre olur keyfinize kalmıiş 1 ton olur... tuz oranını deniz suyu oranında ayarlıyoruz ki karbonatlı deniz tuzu kullanın en sağlamı. Artemialr için tuzlulugun çok önemi yok benim keşfettiğim akdarıyla çünki ege denizinde deltalarda var! demekki deniz suyunun tuz oranından fazla etkilenmiyor. Deniz akvaryumunuzu kruduktan sonra bir miktar su alıp planktonları ışıtka üretmeye başlayın 3-5 damacana plankton ürettikten sonra yaklaşık 1-2 aya ürerler ufak bir pet şişe kadar kültür. Sonra artemialrı çıkarın yine aynı deniz suyunda ve artemialrın suyuna yavaş yavaş ilave edin...olay bu. Buakdar basittir. Kullanılan türleri söylüyorum. Tetraselmis suecca //nanocloropssis occulata /ve/ spirulna // bunlarla üreteblrsnz...Kültür gönderdiğim şahıslar büyüttüklerini söylüyorlar. ben bu 3 kültürden yolladım. Ama Duneiella salina gibi planktonlarla da üretilebilir. Plankton kültürünü ise bol ışık ta üreteblrsnz gübre vermenize gerek yok ilk etapta ama profosyonel üretim sitiyorsanız akvaryum bitki sıvı gübrelerinden deneyeblrsnz. mesela sachen florish olabilecegi gibi piaysadan ucuza alabileceginiz bitki gübreleri de olabilir. Şu yaprak çoşturanlar falan 5-6 tl. Kısaca bitki gibi birşeydir plankton. Fotosentez yapan tek hücreli. bir günde 2-3 kat üreyebilir. 1 damacananız varsa 2. gün 2 damacana yaaprsınız. Ama elinzide 1 pet şişe varsa biraz zamana ihtiyaç var. MSNe girmiyorum pek geyik sevmem!:) Sizlere daha profosyonel bir vidyo hazırlama niyetim var velakin keyifsizim bu sıralar bir plankton havuzu yapmak için... Ama size deniz canlısı olan temizlikçi karidesin bile üreme şeklinden bahsedecem ilerleyen zamanlarda...Saygılar sevgiler tüm hobici dostlarımıza.

img

akvaryumhobi

ÖZEL MESAJ