Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

iguanam çok agrasif :S !

iguanam öncelerde bu kadar huysuz deildi hep omzumdaydı ben yemek verirdim falan ama son günlerde ne zmn elime alsam sürekli tırmalıo mahfetti ellerimi yaklaştırmıo kendine severkende cırmıh atıo napcam hiç bilmiorm çifleşme dönemi flnmı geldi acaba ? bilgisi olan yardım ederse çok sevinirim.

img

aiteen

15 yıl 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çiftleşme dönemi gelmiş olabilir.Tahminen kaç yaşlarında veya yaşadığı bir ortamdaki değişiklik onu strese sokmuş da olabilir.biraz daha detaylı bilgi verirsen yardımcı olabiliriz.(boy,ne yedikleri,oda sıcaklığı nem vs...)

img

reiska

21 yıl 2 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benimki de bazen agresifleşiyor yuvasından dısarı cıkarttıgımda tekrar sokmıym diye yapıyor kacıp saklanıyor cama tırmanıp dısarıyı izliyor.

img

mefto

14 yıl 11 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet ilk başta öyle oluyor ama kısa sürede alışıyor ve yuva olarak kabul ettikten sonra da çıkmak istemiyor.Çıkarmak sorun oluyor :D

img

reiska

21 yıl 2 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya teraryumu büyk baya iguanamda 8 aylık dedğm gibi ilk başlarda çok sakndi yanımdan ayrılmıyodu falan ama hala agresif dışarı çıkmak istio teraryumdan çıkarıyorm geziyo falan sora kendi girio teraryuma ama dokununca kuyruğuyla falan vuruyo eskiden böle deildi

img

aiteen

15 yıl 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya arkadaşlar bi yardımcı olun lütfen ya :S igorumu hayvanat bahçesine vermeyi düşünüorm çnkü gerçekten hayvan beni yanına yaklaştırmıo sürekli kuyruğuyla felan vruo ne yaptıysam nafile.yanımda mutlu deil sanırım en azından hayvanat bahçesinde daha geniş bi alana sahip olur die düşünüorm.bu agresifliğinin bi nedeni bilen yada tahmin eden varsa çok sevinirim.çnkü gerçekten iguanamdan ayrılmak istemiorm :S

img

aiteen

15 yıl 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İguana terrayumunun bulunduğu yer, ışıkları açık bırakma süren, kafes boyutu, kafes düzeni (yeşillikler, odunlar, dip malzeme, sıcaklık) hakkında bilgi verirsen yardımcı olabilirim. Ancak şunu unutma, igunaların kendine has kişilikleri vardır ve saldırgan bir iguana bir ay sonra hala saldırgan ve sana yaklaşmıyorsa, o hep öyle olacaktır. Yapabilceğin tek şey, bitki büyütür gibi, onu mutlu etmek ve iyi bakmak olur. Hem senin hem onun sağlığı için en iyisi bu....

img

kemal128

19 yıl 7 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ