Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Sincap

Mesaj Ekle

Cift Sincaplara Dikkat

Ben 2yıldır sincap besliyorum. Yakın zamanda yanına es aldım. Cok iyi anlaşıyolardı ama erkek olan dişi olanın kulaklarını ısırıp kanatmaya başladı. Tabii bende ayırmak zorunda kaldım. İlk defa böyle bişeyle karşılaştım. Bilgisi olan varsa BİZİ AYDINLATSIN. BENCE SİNCAPLARI TEK BESLEMEK EN İYİSİ...

img

dorckan

19 yıl 4 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam dorckan cok güzel iki senedir besliyorsun! dişi kaç yasında? erkek ilk baharda çiftleşmek istediginden yapıyor. Disi hazır degil belli ki dayak yiyor, eziliyor! ayırman iyi bir sey! ama birbirlerini görecekleri sekilde bırakki hazır oldugunda dişi anlayabilesin! vitamin olarak ne veriyorsun! tek beslemek güzel ama cift bir baska! selamlar...

img

aquamania

19 yıl 1 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam Aquamania; Bu davranışları normal mi sence? Ben daha önce hiç çift beslemediğim için bilmiyorum. Dişi 1 yaş civarında erkek 2,5 - 3 yaşında. Kafes çiftleşme kafesi ikiye ayırdım ikiside birbirlerini görüyorlar ama genelde yuvalarından dışarı çıkmıyorlar bu aralar. Hiç yüzlerini göremiyorum :) Vitamin olarak bol bol elma bazen portakal ve mandalin tarzı şeyler veriyorum. Benimki portakala bayılıyor ama zararlı olur diye devamlı vermiyorum. İlgin için teşekkürler, çiftleşme konusunda tavsiyelerini bekliyorum...

img

dorckan

19 yıl 4 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

gayet olumlu seyler yapmıssın! sorun cıkmaması gerekir aslına bakarsan! Ciftlesme sırasında disinin ciftlesmeye hazır olmaması sorun yaratabilir! Erkekte ısrar edeceginden disi dayak yiyecektir biraz! hayvanligin verdigi duygu ile didişmeleri normaldir fakat asırı derecede dayak yiyorsa mutlaka ayır! kolay gelsin!

img

aquamania

19 yıl 1 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar siz sincap besleme konusunda ustalaşmışsınız ben bitane sincap almak istiyorum nelere dikkat etmem gerekiyor yazarsanız çok sevinirim

img

eyüpözrenk

18 yıl 7 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

aqua merhaba sincaplar gercekten bir kapalı kutu. tanıyana kadar cok ugrasıyosunuz sonrada onsuz duramıyorsunuz. yinede bilmem gereken bazı şeyler var. kış uykusu !!! kaç yıl yaşayacağı

img

ozzdreams

18 yıl 7 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kış uykusu ne kadar sürüyor sıcak yer buldugunda yinede kış uykusuna yatıyormu ne zaman amam lazım ve kafesi nasıl olacak

img

eyüpözrenk

18 yıl 7 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sincaplar hakkında arkadaşımız slınka yazmış.orada okuyabılırsın.merhabalar kısmını tıkla.kış uykusu onlar hep uyumazlar.mesela; yazın 8 saat uyursa kışın 10 sat uyur. yıne yemek yerler.

img

sem

18 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ