Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

iguana almak istiyorum

Merhaba , ben iguana almak istiyorum. istanbul içi satan varsa ya da bildiğiniz bir pet shop varsa yazarsanız çok minnettar olurum .Üretim almak istiyorum çünkü hayvanın doğal ortamından alınması çok yanlış bir davranıştır bence.Erkek olması tercihimdir ve yavru istiyorum alıştırmak için.Çok iyi bakacağımdan emin olabilirsiniz, henüz sahibi olmamama rağmen bakimi , hastalıkları vs. her türlü bilgiyi sizler sayesinde edindim.Teşekkürederim

img

oguzcany

14 yıl 11 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

irtibat için [email protected] msn adresimdir , [email protected] mailimdir

img

oguzcany

ÖZEL MESAJ

Igu aldım , ama biraz fazla uysal daha ilk günden kendini sevdirip elden yemeğe başladı sorun olmaz değil mi

img

oguzcany

ÖZEL MESAJ

bence gayet ii olmus ilk gunden alısması zaten alısması icin zorlamana gerek yok bir muddetten sonra kendisi atlıo ustune :D taze besinlerle beslemeye özen göster ısınmasına da dikkat et bol gunese de cıkardıgın zaman sorun yok :) keyifli beslemeler

img

mefto

14 yıl 11 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

iguana almanı tavsiye etmem. UVB ışığı, uygun kafesi, yemek ihtiyaçları için en az 700 TL `lik bir bütçen olmalı. İguananın bakımı içinse sabır ve dikkat gerekir. www.greenigsociety.org`dan ingilizce bilgi edinebilirsin. İguana besleyen biri olarak, almanı tavsiye etmem. Omzunda dışarı çıkartmak çok cazip görünsede bu konuda asla başarılı olamayabilirsin. Her iguanın kişiliği farklıdır, alışamayabilirler. İki metre olabilirler, erkekler çiftleşme döneminde çok saldırgan olur. http://www.todaysplanet.com/pg/beta/lizardlover/pic/sharikayt_bite_wound_for_web.jpg bu ısırık izine sahip olmabilirsin... Sana önerim, su kaplumbağası al, kuş al, kedi al. Ama iguana alma...

img

kemal128

19 yıl 7 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim iguanamda çok uysal ilk geldiği günden beri ısırmıyor tırlamıyor kuyruğu ile vurmuyor sadece benim elimden yemek yiyor elimi uzattığmda hemen elime çıkıyor göğsümde uyuyor ama omuzuma alıp gezdiremiyorum hemen aşağı atlayıp kaçıyor acaba nedeni nedir çok istiyorum omuzumda gezdirmeyi

img

kevyav

14 yıl 8 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ