Hepsievcil

Kuş Forumları > Güvercinler

Mesaj Ekle

Kumru yavrusu

Merhaba. Balkonumuza yuva yapan kumru çiftinin yavrusu oldu. Tam olarak kaç günlük bilmiyorum ama yumurtadan çıkalı yaklaşık 10 gün kadar olduğunu tahmin ediyorum. Ancak bir sorun var. Bugün öğleden beri yavrunun ne annesi ne de babası yuvaya geliyor. Yavruyu terk etmiş olabilirler mi? Öyleyse bizim beslememiz uygun mu ve ne şekilde besleyebiliriz? Teşekkürler.

img

luce

15 yıl 7 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sanırım anne baba varlığınızdan rahatsız olup yuvayı terkettiler. Bende de bir çift beyaz kumru var. Kumrular normalde iki yumurta yapar , yavru tekse diğer yumurta ya boştu yada yavru öldü. Tahminen 10 günlükse palazlanmış sayılır, yaklaşık 10 gün sonra yuvadan çıkabilecek duruma gelir. Pet shoplarda kanaryalar için yumurta mamaları satılır, onlardan bir kutu alıp bir miktarını bir kaba koyup suyla bulamaç kıvamına getirdiken sonra kalınca bir şırıngayla yavruyu ağızdan beslemeniz gerekir.İnşallah yavru beslemeye cevap verir aksi halde açlıktan ölebilir.Ben İstanbuldayım , yakınlarda olsaydım benim kumrular bakıcılık yaparlardı.

img

mehmetjeddi

15 yıl 6 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Annesi dün sabah geldi yavruyu besleyip gitti. Bizden rahatsız olduklarını sanmam çünkü çok fazla yaklaşmadık yuvaya özeelikle rahatsız olmasınlar diye. Teşekkür ederim önerin için.

img

luce

15 yıl 7 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ