Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

arkadaşlar hamster alcam lütfenn yardımm acilll!!!

arkadaşlar yeni hamster alcam ilk kez hamster bakcam lütfen her konuda yardımlarınızı esirgemeyin

img

krgn1903

14 yıl 10 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

neyi merak ediyorsan yaz,en kısa sürede cevaplayalım

img

skater_murat

14 yıl 10 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yem olarak ne verebilirim? akvaryuma koysam orda bakabilirmiyim? sizce hangi ırk daha kolay evcilleşiyor? .................

img

krgn1903

ÖZEL MESAJ

yem olarak petshoplarda satılan hazır kapalı paketteki yemlerden alabilirsin bunun yanında havuç,brokoli gibi sebzeleri çok severler ama çabuk bozulan meyve-sebzeleri tercih etme çünkü hamsterlar verdiğin yiyeceği saklayıp daha sonra yiyebilirler. Akvaryumu pek tavsiye etmem çünkü tırmanma egzersizi hamster için gerekli bu nedenle ben tel kafes öneririm. Hangi ırkın daha kolay evcilleşeceği biraz da sana kalmış.Elinle besle ilk zamanlar eline alışsın ve onunla konuş ki sesine alışsın.Mesela kimileri "gonzales hamsterim çok vahşi" diyor,kimileri tam tersini söylüyor yani bu biraz da senin elinde...Mesela benim hamsterım gonzales ve gayet uysal ama gonzaleslerin vahşi olduğunu söyleyenler de var...

img

skater_murat

ÖZEL MESAJ

akvaryum büyük zaten tek bakmayı düşünüyorum içini kendim tasarlıycam tırmanması için bazı eşyalar koysak yinedemi olmaz? bideakvaryumda hamster baktıktan sonra tekrar balık bakabilirmiyim kokarmı acaba? önceki cevaplar için teşekkürler:D

img

krgn1903

ÖZEL MESAJ

bide hamsterlerle ilgili siteler tavsiye ederseniz sevinirim

img

krgn1903

ÖZEL MESAJ

eğer akvaryumda hamster için gereken bütün aksesuarları bulundurursan,ona uygun bi yer yaparsan pek sorun çıkacağını zannetmiyorum ama yine de kafesi öneririm hava alması bakımdan da daha sağlıklı. Hamsterlar temizliği aksatıldığında kokarlar,aslında kokan hamsterlar değil dışkıları ve idrarlarıdır.Ama akvaryumu kolonyayla iyice silersen,güzelce temizlersen koku kalacağını pek zannetmiyorum. www.hamsterim.com diye bir site biliyorum hamsterlarla ilgili olarak

img

skater_murat

ÖZEL MESAJ

avaryum pek iyi değil ama olabilir çark olarak portatif çark alamalısın yem olarak championu talas ve kedi kumu olarak vittemolleni öneririm ek olarak çekirdek verebilirsin(tuzlu ve tatlı verme)

img

werdaq

14 yıl 11 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Hamsterlar çok hareketliler ve bir yerlere tırmanmaya inanılmaz meraklılar.. Benim yavrular minicik boylarıyla anneleri gibi kafesin tavanına çıkmaya başladılar. Enerjilerini harcamaları için tekerlek ve tırmanacağı ve hatta düşeceği şeylerin mutlaka olması lazım.. Yem markette satılan hazır yem olabilir.. Ben soğan sarımsak hariç neredeyse herşey veriyorum. Sana alışması için dominant olmalı ve onu resesifliğe itmelisin, yani patron sensin, ona bunu hissettir. Onu sev, severken seslen.. Ben ısırmamaları için sanırım bir formül keşfettim; elime alıyorum, kafası dışarda kalcak şekilde avucuma alıyorum ve iki parmağımla ağzının iki yanından tutup kafasını sağa-sola çeviriyorum.. Dikkat bu bir işkence yada can yakma değildir. Oyundur ama ben bu oyunu onunla oynayalı 4 faremden hiçbiri beni ısırmaz oldu.. Bu onlara bir tür mesaj diye tahmin ediyorum.. Başlarını ve yanaklarını parmağımla seviyorum.. Önceleri kıpır kıpır durmuyolardı ama artık ben onları severken uslu uslu durup sevdiriyolar.. Ben benimkileri salıyorum çünkü dışarı çıkmaya çok hevesliler.. Hatta şu anda birini çıkarttım, cirit atıyor odada :) Bazen gelip ayağıma çıkıyor, ordan yukarı tırmanmaya çalışıyor.. :) Sana alışması için en temel konu onu sevip, ona sevgini belli etmen.. Eğer farenin fıtratı buna uygun ve zeki bi hayvansa aranda bir sorun olmaz.. Bir de aynı insanda olduğu gibi hayvanlarda da bebeklik-çocukluk-ergenlik-olgunluk dönemi var.. Olgunluğa 2-3 ayda ulaşıyolar ve ondan sonra eğer ilişkini iyi kurduysan bi da yeme de yanında yat haline geliyorlar.. Benim en büyük farem mesela ben yem koymaya elimi kafese soktuğumda üçkağıtçı elime koluma tırmanıp kafesten firar etmeye çalışıyor.. :) Elinden birşeyler vermek de onların sana olan güvenini artıracaktır. Verirken korkma, ısırmaz..

img

hardrott

14 yıl 11 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ