Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

hamster çift olarak yaşayabilir mi?

Okuduğum makalelerde hamsterlar tek yaşamayı sever diyor.Fakat bazı forumlarda hamsterını çift olarak besleyen arkadaşlar gördüm.Sanırım syrian hariç hepsi çift yaşayabiliyor.Bu bilgim doğru mu?, NOT:Akvaryum alanı zaten geniş olacak.

img

alperkaan

16 yıl 7 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ben kafeste 4 tane besliyorum, hem de pek büyük sayılmaz kafes, bir sorun yaşamadım.. Cinsi Suriye hamsterı.. Hayvanların birbiriyle olan ilişkilerinde senin onları nasıl eğittiğin çok önemli. Eğer senin aran onlarla iyiyse, onların da araları birbiriyle iyi olacaktır..

img

hardrott

14 yıl 10 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ya benim 65*25 cm boyunda bi akvaryumum var.Buna kaç tane gonzales ya da kaç tane suriye koyabilirim.

img

alperkaan

16 yıl 7 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bence en fazla 2 tane hamsterın olmalı çünkü elindeki akvaryuma 7-8 tane hamster koyarsan alan sorunu yaşarlar sığarlar ama alan sorunu yaşarlar o yüzden 2 tane hamster almanı tavsiye ederim ve bir kız bir erkek olursa daha iyi geçinirler aynı zamanda yavru ve aynı yerden alınmış olmalarına dikkat et bol şans...

img

zeynepgöktaş

15 yıl 4 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Hamster çift beslenmez çünkü sürü şekilinde yaşayan hayvanlardan degildir,her nekadar bazı türler bir süreligine yaşabiliyorsa beraber sonraları aralarında ölümcül kavagalar çıkar ama özellikle suriye hamaster tek yaşamaya alışkındır yani aynı annenin yavruları bile en fazla 2 ay beraber yaşayabilirler tabi anne harici 2 ay bilemdiniz 1,5 ay sonra yavrular arası tartışmalar ve zamanla ölümcül kavgalar görülür yani evcilinize neden eziyet edesinizki tek başına yaşasın işte ne güzel bol geniş alanıda olur ama yinede ilede bir dişi bir erkek besleyecem diyorsanız biraz daha paraya kıyıp yeni bir kafes alıp ayrı ayrı yaşamalarına izin verin.

img

hepsicihamster

14 yıl 11 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim bir çift hamsterım var. henüz minicikler ama dün 3 tane yavruları oldu. baba yavrulara zara rverirmi diye gözlemliyorum ama gördüklerim hiç forumlarda yazanlara benzemiyordu. baba, yavruları annenin yanına taşıyor,onları temizliyor,seslerini duyunca hemen yanlarına koşuyor. anneyle de hala sevişiyorlar. tıpkı aile gibiler. ayırmam gerekir mi bilmiyorum ...???

img

apoidia

14 yıl 9 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ayırman gerekli(not:aile var abicim yha sevişme kelimesi pek uygun bi kelime olmadı :D )

img

zeynepgöktaş

15 yıl 4 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ