Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Kedim çok saldırgan!=(((

4 aylık tekir cinsi bir kedim var.küçüklügünden beri ısırıyordu ama ben disleri kasiniyordur diye pek önemsemedim.simdi biraz büyüdü ama hala saldırgan.ne yapmam gerekiyor?:(

img

pisim26

14 yıl 11 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Uzun süredir araştırma yapıyorum bu konuda ve sonunda cevabını buldum yavruluklarında annesinden uzun süre yani sütten kesilene kadar süt içmeyen yavrular büyüdüklerinde saldırgan oluyorlarmış bunu elinde olmadan yapıyor zamanla kısırleştordıktan sonra uysallaşıcaktır ama bu süreç içerisinde onu sürekli gözlemle ve zordurumlarında ona yardım et mesela en sevdiği topuyla oynarken topunu sıkştırdığında onu sıkıştığı yerden çıkar ve kedinin öüne koy ve biraz onu okşayıp yanından uzaklaş ve bunu sık sık yap bol şans..

img

zeynepgöktaş

15 yıl 5 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selamlar, ısırma konusunda belki bunu deneyebilirsin, devamlı ısırdıgı mevcut oyuncak vs. seylere az miktarda kolonya dokebilirsin bu acı tat almasını saglıcaktır belki vazgecebilir, saldırganlıgı konusunda eger erkekse, senin olmadıgın ortamlardada gecerlimi diye bir gozlemde bulunmanı öneririm.

img

cagatayk

14 yıl 9 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kolonya kedinin sağlığını tehdit edebilir tavsiye etmem ama gözlem işe yarayabilir bol şans..

img

zeynepgöktaş

15 yıl 5 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ