Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Pisicikler Yardımlarınızı Bekliyor :(

merhaba arkadaşlar bu konuyu başka bi yerde açtım fakat 1 kişi hariç ilgi olmadı. O bir kişiylede bağlantıya geçemedim henüz. Bu yüzden buraya da yazma gereği duydum. Bir süre önce bahçemize anne ve iki dişi yavrusu sığındı. Bi kaç gün sonra anneleri ya öldü yada terketti gitti:(. Bende elimden geldiğince yemek artıklarıyla onları beslemeye çalıştım. bir süre sonra yan bahçemizde 3 yavru erkek kedi farkettim. Çocuklar onlara zulm yapıyordu taslıyor, kucaklarına alıyor fırlatıyorlardı. Bende onları bizim bahçeye aldım. Ve bir s üre sonra bir erkek yavru daha çıktı geldi. Şuan bahçemizde annesiz 4 erkek 2 dişi 6 yavru kedi var. Babam sevmez kedileri ve kedilerin bahçede olmasındanda son derece rahatsız. Uzun kavgalar sonucu kedilerin bahçede kalmasına artık ses çıkarmaz hale geldi. Ama 6 yavru olunca onları beslemek daha da zorlaştı. Yemek artıkları yetersiz gelmeye başladı, forumları araştırdım mama almak gerekiyormuş tüm vitamin ve minerallerini karşılayabilmeleri için. Ben 1 senedir işsizim iş bulamıyorum. Ailece maddi imkanımız iyi ama babamla aram yok o bana para vermiyor, benimde maddi imkanım olmadığı için kedilere mama alamıyorum. Geçen gün onları severken baktım bide pirelenmişler:( Sizlerden ricam bu yavrucaklara imkanınız dahilinde mama yardımı yapmanızdır. Benim kötü niyetli olduğumu düşünen olursa mamaları ağzını açıpta yollayabilir başka yere satma ihtimalime karşı. Buna rağmende içinde şüphe olan arkadaşlar olursa, yerim ümraniyede gelip kedicikleri görebilirler. Arzu eden arkadaşlar olursa da kediciklerin resimlerinide çekip foruma koyabilirim. Bu mesajımkı okuyupta, yardımcı olmak isteyen ama benim gibi imkanı olmayanlardan ve imkanı doğrultusunda gerek mama gerekse pire ilacı yardımı yapabilecek arkadaşlardan Allah razı olsun. Yardım etmek isteyen arkadaşlar gerek burdan gerek özel mesajla bağlantıya geçerlerse açık adresimi telefon numaramı verebilirim bu yazıyı dün foruma koymak için hazırlamıştım. Bugün bi marketin önünde ağlayan inleyen bi yavru kedi gördüm. Çok bakımsızdı her yeri pislenmişti sağ gözü kirden kapanmıştı. Aldım bahçeye getirdim, sabunlu suyla yıkadım. Yıkarken kanlı ishal yaptı. Tüyleri ıslanınca ortaya çıktıkı bir sürü pire var. Kedide kan bırakmamışlar resmen:( . kanlı ishale baktım internetten öldürücü ve bulaşıcı yazıyor. Tereddütte kaldım. Diğer yavrularımada bulaşabilir diye. Tekrar alıp başka yere bırakmaya karar verdim ama dayanamadım. Son çare internetten bakıp bi veteriner buldum aradım. Dedim böyle böyle. Açık konuşayım veterinete getircek paramda yok. Oda KONTİL al içir dedi.Baktım 1.85 ytl hemen gittim aldım içirdim ama hala tereddutteyim. Ne yapmam gerektiğine karar veremiyorum. Durumum bu sizlerin önerileri nedir arkadaşlar?(kediye KONTİL verdikten sonra toparlandı gibi. bugünde baktım kakası normal geldi. Şifa Allah`tan iyileşecek inşaAllah. Şuan en büyük sıkıntı onlara yiyecek tedariki) mail adresim: [email protected]

img

karaoglan_

14 yıl 9 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

MERHABA. kediler ne durumda. ben izmirdeyim. maalesef ben de sokaktakileri besliyorum. yardım edemiyorum, ayrıca yeni üyeyim. o yüzden şimdi yazıyorum..

img

carmina3535

14 yıl 9 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hasta olan kedide göz, burun ve ağzından tükürük akıntısı gelmeye başladı. yemekten kesildi aşırı zayıfladı. bi hayırseverın yardımlarıyla ilaç tedavisine başladı. Tedaviye cevap verdi ve iyileşti. Şuan gayet sağlıklı. Onun dışında yavrulardan biri kayboldu. Suan bahcede 6 yavru var birinde egzama çıktı. Onun dışında bi sağlık sorunları yok çokşükür

img

karaoglan_

ÖZEL MESAJ

ben çayla pansuman yapmıştım kızımın gözüne. sokakta bulmuştum. o egzama diğerlerine de bulaşmasın?

img

carmina3535

ÖZEL MESAJ

kedılere bakmaya başladıgımdan berı süreklı arastırma halındeyım.Egzamanın nededı sık tavuk yemek ve stresten kaynaklı. Bana çok alısmışlardı, 15 gun ayrı kaldım onlardan; onlara arkadasımın 15 gun bakması ıcın tavuk suyu, haslanmıs tavuk, tavuk suyunda haslanmış makarna bırakmıstım. Bol bol tavuk yedıklerı ıcın ve sanırım benı göremedıgı ıcınde stres yapmış. Sonuç egzama.Ama bulaşıcı degıl. Zamanla kendı kendınede geçebiliyor merhem tedavısıylede geçiyor. Çayla pansuman çapaklar için ideal. Ama bizim yavruda göz hastalıgı vardı mecbur antıbıyotık tedavısı oldu. Antıbıyotıklı bı göz merhemı kullandım. Şimdi canavar gibi.:)

img

karaoglan_

ÖZEL MESAJ

valla çok sevindim:)

img

carmina3535

ÖZEL MESAJ