Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

slm

arkadaşlar bana guinea pig hakkında yardımcı olur musunuz kafes boyutları beslenmesi bakımı temizliği nasıl olmalıdır ayrıca ısıya duyarlılığı nedir oda sıcaklığı nasıl olmalıdır bir yerden bir yere taşıma sırasında sorun çıkar mı

img

birön

14 yıl 9 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

http://www.jackiesguineapiggies.com/fruitandveg.html linkinde aşagıda bir tabak yapmış onun içindekileri verebilirsin bunlar kereviz brokoli, maydanoz, dolmalık biber, cherry domates, mısır, salatalık, havuc, marul (iceberg değil), elma, armut, karpuz (çekirdeksiz). domatesin yeşil sapının verilmemesi gerekiyor elma, armut, salatalıgın da kabuklu verilmesi gerekiyor. et ve süt ürünleri dietlerinde yok vejetaryanlar. Bunlar dışında arpa buğday verebilirsin bir de tabiki portakal portakalın günlük 8`de biri adambaşı (guineapigbaşı) ideal . bir de genelde problemleri c vitamini eksikliğinden oluyor ole hastalanınca damlalık veriolar onla damlatmaya üşenip suyuna katma tavsiyesinde bulunabilirim. sonra suyun tadı bozulduğundan içmekten vazgeçiyorlar diye okumuştum.

img

omurcek

17 yıl 3 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

şöyle bir denklem söyleyebilirim benim kafesim 120cmx60cm iki guinea pig besliyorum 3 haftadan sonra kokmaya baslıyorlar wittemolenin çam kokulu talaşlarıyla. guinea piglerin heryerde hassas hayvanlar oldukları yazıyor (Because the guinea pig has a stout, compact body, the animal more easily tolerates excessive cold than excessive heat.[91] Its normal body temperature is 101-104 °F (38.5-40 °C),[92] and so its ideal ambient air temperature range is similar to the human`s, about 65-75 °F (18-24 °C).[91] Consistent ambient temperatures in excess of 90 °F (32 °C) have been linked to hyperthermia and death, especially among pregnant sows.[91] Guinea pigs are not well suited to environments that feature wind or frequent drafts,[93] and respond poorly to extremes of humidity outside of the range of 30-70%.[94] ) yani diyor ki guinea pigler derli toplu hayvanlardır bu sebepten fazla sıcaktan cok fazla soguga dayanıklıdırlar ( top gibi olma hallerinden bahsediyor) normal vucut ısıları 38.5 ila 40 arasında değişir bu sebepten de insanlarla aynı sıcaklıktakı ortamlarda yani 18 ile 24 derece arası uygundur. Devamlı 32 derece üstü ısı hipotermiye ve ölüme sebebiyet verebilir özellikle hamilelerde diyor. Ceryan, rüzgar guinea pigler için uygun değildir diyor ki ben de bu sebepten birini kaybettiğime inanıyorum. üst solunum yolları enfeksiyonu geçirdi kurtaramadım. son olarak ta yüzde 30 ile 70 arası nem uygun bunun fazlası ya da azına uyumluluk göstermezler diyor.

img

omurcek

ÖZEL MESAJ

taşıma sırasında ben arabaya dökmesinler diye talaş koymuyorum ama uzun mesafeyse bunlar gerekli olacaktır. Bir de ben bunların dışında avusturya`nın dağında kar içinde yaşayan gördüm amca kendi evine bitişik kocaman tel örgü yapmış orada yaşıyorlardı ama tabiki istediklerinde kaçacak yerleri olması lazım sıcak , bir de kedi den köpekten tilkiden korumak için bir normal tel örgü onun dışına da elektrikli tel örgü yapmışlardı bunu da belgeselde görmüştüm.

img

omurcek

ÖZEL MESAJ

inşallah bulurum bu dediklerinizi artık çok beslemek istiyorum şu piglerden çok hoşuma gittiler :D

img

birön

14 yıl 9 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ