Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

6 aylık muhaBBET KUŞUM...

öncelikle merhaba. kuşum hediye geldi..1 tane ve erkek..yaklaşık 6 aylık..sınav zamanı geldiği için hiç ilgilenemedim :( artık ilgilenmem lazım diye düşünüorum. ilk olarak neler yapmalıyım. elimi kafese sokunca ısırıyor :( yemek yemesi fln herşey normal ama bana güvenmesini istiorum.. arada uçuruorum ama bnden kaçıor hep..:S oA EŞ almalımıyım yalnız sıkılıomudur :? birde kuş yıkanırmı bir kaç arki yıkıomuşta. bilgileriniz için şimdiden teşekkürler..

img

ceren_1

14 yıl 8 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba ceren öncelikle artık o kuşun evcilleşmesi için umudu kes çünkü 6 aylık bir muhabbet kuşunu evcilleştiremezsin evcilleştirmek istiyorsan yavru bi tane alman lazım istersen ben vereyim görüşelim [email protected]

img

mrtcnfb140794

14 yıl 9 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ama hayır ben bunu sevdim diyorsan yanına 6-7 aylık bi dişi al belki çift olurlar sende yavrularını evcilleştirirsin bu arada sormuşsun muhabbet kuşu yıkanırmı diye bence yıkanmaz onlar kendini temizlerler ama dersenki çok pis çok az üstüne damlatırmış gibi fısfıs gibi bişeyle ıslat ama bu işlemi yaptıktan sonra kuşu serbest bırak çünkü çok sıkıntılı bi işlemdir hayvan ölebilir saygılar

img

mrtcnfb140794

14 yıl 9 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mrtcnfb kardeşime katılmıyorum sanırım fazla bilgisi yok kuşlar hakkında,bilip bilmeden yanlış bilmek evcilerimize zarar verir. 6 aylık değil 6 senelik kuş bile evcilleşir ki ben evcilleştirdim,bu uğraş gerektirir ilgi gerektirir,banyo konusuna gelince petshoplarda satılan kuş banyolukları var onlardan alırsın belli zamanlarda koyarsın kuş isterse zaten banyo yapar,fısfıs v.s. şeyler sıkma kuşu korkutur.şimdi benim nacizane fikrime gelelim,muhabbet kuşlarını tek başına hapsetmek doğru değildir,onlar doğada sürüler halinde yaşarlar tek başına bir muhabbet gerçekten acı çeker bence eş al ve bir çiçeği sevdiğin gibi uzaktan sev. saygılar

img

yuceltoglu

15 yıl 6 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

saolun cevaplar için ama..; 6 aylık muhabbet kuşunun konuşması için eş gerekmiormuş ilgi ile konuşuruş ztn.... bu yorumlardan sonra araştırdım da... genel olarak veterinerler sizin sölediklerininzi çok yanlış buldu... özellikle uzaktan sevme.. nese gene de tşk ederim ilginize..

img

ceren_1

14 yıl 8 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben muhabbet kuşunun konuşması için değil daha mutlu yaşaması için eş almanı ve uzaktan sevmeni yazdım,bence biraz daha dikkatli oku.bunları çala kalem yazmıyorum 8 çift muhabbet kuşu besliyorum deneyimlerimden gözlemlerimden yola çıkarak yazıyorum yazıyoruz bunları. neden bir hayvana kendi takltimizi yaptırmak gibi bi derdimiz var anlamakta güçlük çekiyorum. bırakalım kuşlar ötsün biz konuşalım . onu istediğin kadar güzel besle istedğin kadar ilgilen ona eşinin verdiği herşeyi!!!!! veremezsin bunu unutma. iyi forumlar.

img

yuceltoglu

15 yıl 6 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

muhabbet kuşlarını konuşturmak gibi bi çaba işine girilmemeli bence onlar doğada sürüler halinde yaşarlar ve yanlız kaldıklarında bunalıma girerler eğer yanına bir eş almıcaksan hergün ilgilenmelisin vede 6 aylık oluşu hiç sorun değil zaten yalniz kuş sana alışmasında kime alışsın :)kendine arkadaşı olarak seni bellicektir. birde bunlar banyo yapmayı suyla oynamayı çok severler bi kaba su koyup(az koy boyunu geçmesn) biraz bekle kendi kendine banyo yapmaya başlcaktır izlemesi de çok zevklidir:) kesinlikle kendin eline alıp banyo yaptırmaya çalışma senden korkar onun güvenini yitirirsin:)

img

amatrock

14 yıl 7 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba ben bhir kuş uzmanıyım ve kuşunuz öncelikle size alışır geç değil eğer sizinle daha fazla ilgilenmesini isterseniz yanına bir eş almayın öncelikle muhabbet kuşunuz sizi ısırmaz 1 ısırır 2 ısırı kanatmaz ki zaten tek yaptığı oyun sonradan alışacaktır emin olun muhabbet kuşunuzu hemen veteriner kontrolüne götürün tüm hayatı boyunca avisol isimli ilacı kullanın onu sevin ona ayna alın oyuncaklar alın kafesin altını 2 günde bir değiştirin eğer başka bir kuş alıp çiftleştirmek isterseniz şu yazımı okumanızı tavsiye ederim. Merhaba muhabbet kuşları hakkında bir uzmanlığım var şuan üretiminide yapıyorum dünyanın en değişik renkli avustralya muhabbet kuşlarınının satışını yapıyorum lafa dönelim bir dişi bir erkek almış iseniz ilk önce petshoptan yada başka biryerden aldıktan sonra veteriner kontrolü yaptırınız daha sonra bir yavruluk alınız bu esnada kuşlarda bir kaynaşma olabileceğini düşünüyorum uygun ortamı sağlar iseniz çiftleşirler diye düşünüyorum yavruluğun içine birşey koymayın boş kalsın dişi hamile kaldığını veteriner yaptığı kontrollerde anlar şimdi bnede anlayabilirim artık uzmanlığım var ama size veteriner kontrolünü sıklıkla yapınız hamile kaldığı esnada yavrular sağlıklı yumurtalar sağlıklı olsun diye aviminerial kullanınız ve avisol kullanınız bu ilaçları veterinerden bulabilirsiniz ikiside kuş için çok önemlidir kafesi 2 günde bir temizleyiniz bu ilaçlar suya katılacak suya en az günde 1 defa değiştirilsin mümkünse günde 2 kere değiştirniz kuş için en iyi tıbbi ortamı sağlamak böyle olur birde sevgi ortamı saülamak için ona sevdiği ballı meyveli krakerlerden veriniz oyuncak alınız oyuncağını tanıtarak kafese koyunuz o alışkınsa elinizin üstüne çıksın oynayın kuşunuzla fakat yavruluğa dokunmayın yazım ile bilgilendirebildeysem ne mutlu bana SAYGILAR.

img

bedraa

14 yıl 8 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım bndede aynısı oldu 7 ay sonra il gilenmeye başladım ve şu an arkadaş gbiyis sana alışır ama çok ilgilenmelisin onu korkutucak bişey yapmamalısın bir de eş alırsan sndn daha çok uzaklaşr çünkü artık eşi olur onunla ilgilenmesi lasım :) illa eş almak istersn onların yavrularını alıştırısn bir kuş yıkanır hatta onların küwetleri bile war kuşunu yıkamak için sana alışması lasım çünkü eline alıp suya sokarsn s nsn soğur...Bn avcumu açıorm elime konuo açeşmeyi açıorm o kendi asuya girio ama dediğim gbi sana alışması lasm yardımcı olabilmişmdir İnşallah.....

img

kafkef

14 yıl 7 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ