Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

Gonzales`im çok ısırıyor!

öncelikle merhaba ben yeni üye oldum:)benim bir gonzalesim var. alalı yaklaşık 1 ay oluyor. Ama ona rağmen kafesinden alırken ya da dışarda elime aldığımda ısırıyor. Bu normal mi, eğer değilse bunu nasıl çözebilirim? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

img

jezabel

14 yıl 8 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Aramıza hoş geldin arkadaşım :) ,gonzalesini alalı çok olmamış eğe hamsterın daha küçükse bu normaldir ona zaman ver zamanla ancak sana alışır elini ısırmasına izin verme eline aldığında eldiven takmaya çalış ama eline geldiğinde elini ısırıyorsa seni kendine karşı bir tehdit olarak görüyor demektir yani senden korkuyor onu senden zarar gelmeyeceğine ikna etmelisin yani en klasik yönteme baş vurman gerekiyor pet shoplarda satılan ballı krakerlerden al ve akucuna 3-4 tane koy sonra elini kafesten içeriye sok hamsterın kokusunu alıp eline gelicektir zamanla elinin kokusuna alışıcaktır zaten gonzaleslerde bu tür olaylar sık sık yaşanır yani ısırma eğilimleri doğuşten vardır başka soruların olursa elimden geldiği kadar cevap vermeye çalışırım...

img

zeynepgöktaş

15 yıl 4 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çok teşekkür ederim yardımın için denicem bakalım umarım alışır ben 1 ayın uzun bir zaman olduğunu sanıyodum o yüzden umudumu büyük ölçüde kaybetmiştim:) ilk defa besliyorum gonzalesler hakkında fazla bir bilgiye sahip değilim. Tekrar bir sorunla karşılarşırsam yazarım ve yardımın tekrar beni çok mutlu eder:)

img

jezabel

14 yıl 8 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yardımım dokunduysa ne mutlu bana :D ....

img

zeynepgöktaş

15 yıl 4 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ