Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

KABIZLIK

Selam arkadaşlar tavşanımın dün kabız olduğunu farkettim kakasını yapmaya çalışırken bir çok kez çişini yaptı okadar sıkıyoduki kendisini daha sonra veterinere götürdüm veteriner önemli olmadığını enjektör ile yazacağı ilacı vermemi istedi ancak ilacı verirken ilk seferde çırpınıp üzerine bulaştırdı sonra temizlenmeye başlayınca tüm üstüne bulaştı(ayakları göğsü sırtı) ikinci defada içirmeyi zorlada olsa başardım birazda yeşillik verdim ama ilaç yapışkan olduğu için üzerinden bi türlü çıkaramadı kendisini temizleyemediği için kafes içinde zıplayıp durdu uğraştı bide hasta olduğu için iyice halsizleşti ıslak bezle silmeyi denedim ama nafile ilaç illet bişey gerçektende İstemeyerekde olsa dalin şampuanla bizimkini yıkamak zorunda kaldım çünkü durmadan temizlenmeye uğralştıkca daha da halsizleşiyodu havluyla kuruladıktan 2 saat sonra ancak zar zor ilk kakasını yapabildi ama o üstüne bulaşan ilaç hala tamamen çıkmadı bugün nispeten daha iyi iştahı açıldı ama hala göğsünde ve yanaklarında ilaç var veterinere götürüp fön çektiriyim diyorum ama föndenden ve yıkanmaktan nefret ediyor her tavşan gibi. durum böyle arkadaşlar inşallah 1-2 gün içinde kendisine gelicek.Eksik yaptığımı düşündüğünüz bişey varsa yada yapmamı önerdiğiniz bişey varsa lütfen paylaşın Teşekkürler..

img

lop_lover

14 yıl 9 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

as ufak telli bir kafese koy tellerin üstünden fon le en azından kacamaz

img

prensprenses

14 yıl 9 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bnce iyi yapmışın zmanla çıkar heralde. ilaç sonuçta zararı olmaz yavaş yavaş çıkar diye düşündm ama.

img

karamelimm

14 yıl 9 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kabızlık tedavisi icin kuru ekmek ve yulaf vermeyi kesip kıvırvık maydonoz vermeyi deneyebilirsin...

img

gokhankuscu84

18 yıl 6 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kıvırcık maydanoz genelde idrar yoğunluklu dışkılamayı tetikler, marul ve semizotu verirsen dağa çabuk kabızlığıni giderebilirsin. ama dikkat et dışkılama sağlıklı olduktan sonra kuru ot ve ekmeğe kademeli olarak geçmelisin.

img

myhollandlop

14 yıl 11 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ