Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

ARKADAŞLAR TAVŞANIMIN TUVALET EĞİTİMİNİ NASIL VERİCEMMMM

HEP FARKLI YERE SICIO KUTUSUNUN İÇİNEDE YAPIOOO AMA DİGRER YRLEREDE YAPIO NE YAPICAM BİDE BIR KÖŞESI VAR YUVASININ GENELDE HEP ORAYA İŞİYO

img

prensprenses

14 yıl 8 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Genel olarak tavşanlar, çişlerini kendi belirledikleri bir yere yaparlar. Kakalarını ise heryere bırakırlar. Kakalarınıda belli bir yere yapmasını istiyosanız (ki bu yer çisi kadar dar bir alan olamaz)onu takip edin, kakasını yapmasını istemediğiniz biyere yapıyorsa, ses ile uyarın. zamanla kısıtlı bir alana yapmasını sağlayabilirsiniz. Ama ne kadar eğitirseniz eğitim mutlaka biyerlere bir ikitane topak bırakır. Bizim fındık bile arada bir iki tane bırakır. 2 yıldır eğitmemize rağmen. Ha bide şöylebir durum var, onun yanına eğitimsiz bir tavşan gelirse tüm eğitimini unutup başa dönebilir. Ama çabuk hatırlar...

img

myhollandlop

14 yıl 10 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

veremesin

img

zeyn4487

14 yıl 5 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Benim tavşim 1,5 yaşında kesinlikle tuvalet kabından başka yere çiş kaka yapmaz. ilk başlarda özellikle üzerimize ve koltuklara yapıyordu, her defasında sirkeli suyla yaptığı yeri iyice sildim. kafesinin altına yerleştirdiğim tuvalet kabına sağa sola yaptığı çişlerden selpakla emdirip selpağı koyuyordum. çok kısa sürede öğrendi benim tavşim tuvaletini bu yöntemle

img

selinbas

14 yıl 10 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kapalı kücük bir alanda tutun vve tuvaletini yapacagı yere bırakın yapınca alın sonra tekrar tekrar böyle devam edin zaten sürekli aynı yere yapıyorlar

img

serkananil

15 yıl 11 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ