Hepsievcil

Kuş Forumları > Papağanlar

Mesaj Ekle

cennet papağanı yardım

ben geçenlerde iki tane cennet papağanı aldım. biri dişi diğeri erkek hep yanyanalar ve birbirlerinin ayaklarını çektiklerini gördüm bu sitede okuduğum bir konuda ayakalrını çekince yuva yapmak istiyorlarmış. bende nasıl yavrulara bakılacağını , yuvanın içine ne koyacağımı,yavruların ne ile besleneceğini ve bunun gibi şeyleri bilmiyorum. Bana yardım edebilirmisiniz.

img

emrhn

15 yıl 1 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence sen gec kalmadan bir petşohapa git gerekli tüm malzemeyi onlar sana verirler yavrular için hiç birşey alma onlar cıkınca alıırsın

img

ozkose

14 yıl 9 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkürler . ama yavrular çıkınca ne yiyecekler önceden biliyim ki yavrular çıkınca alırım

img

emrhn

15 yıl 1 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

merb.sana bir yuvalık lazım okadar kafes icinde gazete koi onlar yuvalıgı doldulurlar .yavru cikınca mama yapıp verirsen yumurta,herşeye koi onlar yedırırlar.

img

yayakentliyim

14 yıl 7 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba Arkadaşlar bende ilk defa cennet papağanı bakıyorum.Alalı yaklaşık 8-9 gün oldu kafam sorularla dolu.Cinsiyetini aldığım yerde erkek dediler.Pek güvenmedim.tek aldım zaten 4 aylık dediler.Konuşturmak bana bağlıymış dediler.Küçük ama yavru gibide durmuyor.Çok ısırıyor.Elimden yem yiyor.Omuzumda da duruyor.Ama ele hiç gelmiyor.Daha zaman tanıyorum ama alıştıramıcam diyede biraz korkuyorum.Çünkü çok kötü ısırıyor.o yüzden fazla yaklaşmıyorum.Arkadaşlar bide kuşu hiç ellemeyipte alıştıranlar var galiba,peki kafese koyarken nasıl yapıyorsunuz.Kuşumu çokta sıkmak istemiyorumda.Kafesini her iki günde bir kesin temizliyorum.Yan telli kafesleri seviyorlarmış galiba... Kafes içinde hiç oyuncak almadım.Daha çok benimle oynasın diye. Sprey ile yıkamak cennet papağanı için iyimidir. Isırması bi gün evde yoktum o zaman başladı.:D Daha bu siteyede yeni üyeyim şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

img

boncukömer

14 yıl 7 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Acaba bana yardım edebilecek kimse yok mu?Kuşumu elleyemiyorum bile çok kötü ısırıyor.İğne gibi delik açıyor.Bugün onu ellemediğim halde gelip elimi ısırdı.Sanki tadına bakıyor.:(

img

boncukömer

ÖZEL MESAJ

merhaba boncukömer , kuşunun cinsiyetini anlaman için kuyruğuna bakman lazım .tünemiş haldeyken kuyruğuna bak sivri geliyorsa erkektir, yelpaze gibi açıksa dişidir.Birde dişiler tünerken ayakları erkeklere göre daha açıktır.Kuşunun seni ısırmadan alıştırmak istiyorsan küçük ikramlarda bulunmalısın marul,kıvırcık,özellikle ayçekirdeği,meyveler vb. meyveleri küçük oranlarda vermelisin yoksa isal olabilirler. kafesin tellerinden çekirdek uzatırsan iyi olur elini içeri sokarsan kuş daha çok korkar.kuşunla 3 m. gibi bi uzaklıktan hafif ses tonuyla konuşabilirsin.hergün dahada yaklaş hafif ses tonuyla konuşursan kuşunun sana güveni artacaktır. bu dediklerimi yaparsan kuşunun sana olan güveni artacaktır.

img

emrhn

15 yıl 1 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

daha önce bu siteden aldığım bilgilere göre içine dal ,yaprak ve kuru ot koymuştum ve yuvaya taşıdılar sonra dışarı attılar kağıt attım hiç ilgilenmediler. boş yavruluğa giriyorlar

img

emrhn

15 yıl 1 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

verdiğin bilgiler için çok sağol dediklerini hemen şimdi den denemeye başlıcam..

img

boncukömer

ÖZEL MESAJ

Merhaba..Kafesinden iki gecedir biraz elma veriyorum.Çekirdeği daha sık veriyorum.Artık güzelde yiyiyor.Bi gün dışarı salmadım şimdide saldım ama içeri koyerken nasıl yapmalıyım.Kendinden kafese girmiyor kovalamakta istemiyorum.Kafesi ona doğru uzatıyorum bazen içine giriyor.şimdi öle yaptım.veya daha değişik nasıl koyabilirim. içine ince dallar attım ama ilgilenmedi.Zaten yere hiç inmiyor.Hep tahta tüneğinin üstünde,bikerede tüneği çıkardım.Kafesin tellerine asılı durdu.Sonra yine takmıştım. Şimdi ise kuşu dediğin gibi hiç ellemiyorum.İstesemde elleyemem ya gagası iğne gibi...Ne kadar bi sürede alışır acaba..sabırlı olmam gerekte bu böle ne kadar devam edicek onu merak ettim. Yanına pek kimseyi yaklaştırmıyorum.yüksek sesle konuşup ellemeye kalkarlar diye.. kuşum dediğine göre erkek kuruğu sivri.ayaklarınıda yaymıyor.Bide dişiler daha hırşın oluyormuş.benim ki erkek olmasına rağmen böyle ise dişisi nasıl olur bilmiyorum:)

img

boncukömer

ÖZEL MESAJ