Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

Yeni Kafes...Yeni Hayat...

Arkadaşlar bir iguananın kafesi değiştiğinde tüm hayatı değişirmiş...Ben dün bi kafes aldım iki katlı çok büyük bi kafes hala alışamadı hayvancık... nerde kalacağını ne yapacağını bilmiyor... iguanalar ev edindiği sahiplendiği yerler değişince ne yapacaklarını bilemiyorlar sanırım... herşeye baştan başlamaktan korkuyorum kafesi değiştiği için beni başka biri sanabilir gbi geliyor bana... bu konuda bi yardımcı olacak birileri varsa yorumlarınızı bekliyorum..

img

alper_123

14 yıl 8 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet yer değişikliği bile onları çok etkiliyor.herşeye yenibaştan başlıyorsun.Bir kaç gün kafası ile sürekli kafesin tellerini itmeye çalışır.Çıkacak bir yer bulamaz ise yavaş yavaş dilleyerek kafesi tanımaya ve alışmaya başlar.yavaş yavaş ona göre dizayn etmeye başla kafesi mesela tuvaletini yaptığı yere yemek kabı filan koyma genelde oraya yapar.Lambaları filan iyi ayarlar.Zaten ondan sonra alışınca çıkmak istemez. Sana gelince de eğer sana alıştığını artık seni tanımaya başladığını düşünüyorsan seni unutmaz.Amcak daha eve yeni geldi ise sana alışması da bell bir süre istiyor.

img

reiska

21 yıl 2 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dün elimden şeftali yedirdim bi gelişme var sanırım... eskiden çok saldırıyodu artık hç saldırmıyo elimden yemek yiyo tüm akşam kafamda ve omuzlarımda geziyo.. Gelişme Varmı Acaba xD

img

alper_123

14 yıl 8 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ