Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

lütfen acil yardım edin

slm arkadaşlar benim iguanam 4 aylık ve üstü yani dikenlerinin olduğu kısım kahverengi yaklaşık 1 ay önce aldım ozamanda öleydi netten resimlere baktım genelde yeşil renkleri acaba bi sorunumu war

img

kevyav

14 yıl 8 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

daha bebek ise mrk etme.zaten çok sık deri değiştirecek.benimkide 4-5 aylık.aldığımda askeri yeşil gri li idi.göbekten yukarı yeşeriyor şimdi :D deri değiştiriyor. sen nemini eksik etme...

img

abort

14 yıl 8 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ımm anladım sağol ama bi sorun daha var benimki kendi yuvasına pek girmiyo genelde evde balkonda gezinmeyi sewiyo sadece uyayacağı zaman oda telleri asılmak için tuvasına çıkıyoşimdi yaz olduğu için uv yada yapay neme ihtiyacı olmadığını düşünüyorum ama kışın ne yapmam gerekiyo hiç bilmiyorum

img

kevyav

ÖZEL MESAJ

daha ufacık hayvan evdemi gezdiriyon :) ben kafeste tutuyom orayı yuva olarak öğrensin.sonra salacağım. bazen su püskürtüyom,bazende nem makinam var buhar gibi soğuk ama duman yapıyor.onu açıyorum hem odadaki nemi ve sıcaklığıda söylüyor. ama türkiyede yaz sonrası güneş aydınlatmaktan başka işe yaramıyor diyorlar,bende uv lamba aldım. ısıtıcı olarakta lamba öneriyor arkadaşlar.ısıtıcı kayalar zamanla rahatsız ediyormuş hayvanı.

img

abort

14 yıl 8 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya ne yapayım kendi yuvası baya büyük ama vicdanım el vermiyo orada kapalı kalmasına ama alıştırmam gerekiyo kış geliyo evim heryeri sıcak kışın ama uv için kendi yuvasında durmalı dimi ama nasıl alıştaracağımı bilmiyorum şimdi çok alıştı rahat rahat evde dolaşmaya

img

kevyav

ÖZEL MESAJ

yavaş yavaş alıştırmaya çalış ilk başta direk koyarsan alışmakta zorlanır.Dışardı olmasının dezavantajları da var.Mesela hijyen tozlar vs..Sonra tuvalet alışkanlığı yok ise sürekli farklı yerlere yapar.Ve çok iyi saklanıyorlar özellikle de yavru iguanlar küçük olduğu için çok uğraştırıyorlar.hele bir de odada fazla eşya var ise günlerce bile bulamayanları okudum ben bu yüzden sen odada iken dışarıda olması daha iyi olur bence

img

reiska

21 yıl 2 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yok hayır sorun olmuyo genelde tırmanmayı sevdiği için rahatlıkla bulabiliyorum bide saklanmayıda sewmiyor genelde ortalıklarda geziyo 1 kere kayboldu oda balkonda, balkon giderine girmişti sanırım sonra yine çıktı tuvalet alışkanlığıda sorun değil tuvaletini yapacağı zaman yuvasına giriyo şimdiye kadar 1 kere halının üzerine yapmıştı oda ilk geldiği gün çok uyumlu ve akıllı ayrıca çok sewimli onu çok sewiyorum...:)

img

kevyav

ÖZEL MESAJ

eğer biraz ilgilenirsen tuvaletini tuvalete yapmasını sağlaya bilirsin. benim ıguanam asla akvaryumuna yapmıyodu bende ona tuvaletni yapması için bi yer yapmıştım ama daha sonra bi düzen oluşturduk sabah 9 gibi tuvalete götürüyorum bide akşama 5 gibi bu sayede alıştı şimdi sadece bu saatlerde tuvalete yapıyo umarım seninkide alışır çok rahat oluyo temizlik derdide mikrop kapma sorunuda olmuyo:)

img

sudekara

15 yıl 3 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bunu ilk defa duyuyorum sudekara ama yemek düzeni çok iguanamın çok az ve sık sık yiyor bu şekilde alıştırabilirmiyim ve zamanla alışınca kendimi gidiyor tuvalete ve ayrıntılı bilgi verirmisin nasıl alıştığı hakkında

img

kevyav

ÖZEL MESAJ