Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

Tuvalet Alışkanlığı

İguanalara tuvalet alışkanlığı nasıl kazandırılır arkadaşlar? Bİzimki saçma saçma yerlere yapıyor.Yemek yediği kaba bile yapıyor...

img

abort

14 yıl 8 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

öncelikle biraz sabır istiyor bu eğitim.En sık kullanılan yöntem yaptığı kakaların hepsini peçete veya gazete kağıdının üzerine koy.sonra teraryumda yapmasını istedğin yere bırak.farklı yerlere yapsada yine o kakalarıda o gazete veya peçetenin üstüne koyacaksın.öyle öyle artık oraya yapmaya başladığı söyleniyor.ama bende tutmadı bu taktik.ama benim ki zaten en alta yaptığı için hep oraya gazete koyup sorunu çözdüm.aslında hep aynı yere yapması lazm oraya gazete sersende sorun hallolur gibi.

img

reiska

21 yıl 2 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben sabah uynadığımızda yani 9 gibi banyoya götürüyorum yapıyo tuvaletini sonra gün içinde yemek yedikten sonra karnı şişince aranmaya başlıyo saat 1, 2 gibi bidaha götürüyorum yine banyoya yapıyo zaten tuvaletini yapacağında yerleri yalayarak dolaşmaya başlar anlarsın yapacağını bide bunu dene umarım işine yarar

img

sudekara

15 yıl 3 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm arkadaşlar sude yerleri yalayarak dolanmaya başlar tuvaleti gelince diyorsun ama benimki sürekli evin içinde dolaştığı için yerleri yalaya yalaya geziyor zaten :) kafesinide sadece uyumak ve tuvaleti yapmak için kullanıyor... kendimi iguana seçimi konusunda çok şanslı hissediyorum mesela tuvaleteyle ilgili hiç problem yaşamadık kendi kendine kafesin içine yapmayı öğrendi evi neresinde olursa olsun koşa koşa kafesine gelir içine girer yapar ve tekrar dışarı çıkar beni hiç zorlamadı herşeye çok kolay ve çabuk uyum sağladı böyle bi iguana nasıl sewilmez o benim canım :)))

img

kevyav

14 yıl 8 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu kadar olur ya, yükselde ilk başlarda akvaryumuna yapıp sonrada hemen dışarı çıkıyodu çünkü çok ağır bi koku oluyo akvaryum sıcak olduğu zaman. yüksel aç değilse ve tuvaleti yoksa kolay kolay yalayarak dolaşmıyo ya perdelere tırmanmaya çalışıyo yada koltuk tepelerinde uyuyo:) bak bence şunu dene o kafese gttiğinde tuvaleti yapmasını istediğin yere yönlerdir bikaç defadan sonra kafesine yapmaz belki bi iki kaza olabilir ama sonra senin istediğin yere yapmayı öğrenir. kafesin nasıl bilmiyorum ama temizlemesi zor oluyordur.

img

sudekara

15 yıl 3 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ