Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

iguanamın ayağı kırıldı sanırım acil yardım - 2.sayfa

arkadaşlar izmirde oturuyorum iguanamın ayagı kırıldı izmirde önerebilceginiz güvenilir bi veteriner varmı.daha önceki iguanamı götürdüğümde bunlara kimse bakmıo demislerdi ve bıkaç iğne vurup gönderdiler sonra hayvanım öldü. o yuzden götürmeye korkuyorum lütfen yardımcı olun.

img

turgayetkin

14 yıl 7 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaslar benim iguanamın sağ arka bacağı ve sol on bacağı aynı anda kırıldı (yüksekten atlamaya çalıştığını sanıyorum.) veterinere götürdük, rontgen cekerek bize sadece bildiğimiz seyi, bacaklarinin kırıldığını kanıtladı (tebrikler..!) fakat ben iguanamı iyileştirmeyi başardım. eğer bacağı kırılan iguanası olan arkadaslar varsa, onlara da seve seve yardımcı olurum.

img

sanaltr

14 yıl 2 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sabah kalktığımda Jo`nun sağ ön ayağını sürüdüğünü gördüm,sanırım kırılmış...Ne yapmam gerek arkdaşlar bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin moralim çok bozuk ,içim parçalandı sabah sabah... Sanaltr kardeşim sende iguananı iyileştirdiğini yazmışsın,eğer bu doğruysa ve bana ayrdım edebilirsne gerçekten çok büyük bi kıyak yapmış olursun. cevaplarınızı ve yardımalrınızı bekliyorum arkadaşlar...şimdiden teşekkürler.

img

kauhubaba

14 yıl 1 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kırıldığından eminmisin?eğer eminsen hemen sürüngelerden anlayan bir veterinere götür.

img

reiska

21 yıl 1 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

SLM SANALTR BENİM İGUNUNDA SAĞ AYAĞI VE SOL ELİ KIRILDI SANIRIM KULLANAMIYOR VETERİNER İNCİLDİĞİNİ SÖLEDİ AMA İNANMIYORUM ÇÜNKÜ AYAĞI ŞİŞMEYE BAŞLADI ÇOK ÜZÜLÜYORUM SANIRIM ÇOK CANI YANIYOR YEMEK YETİŞTİREMEZDİM BEN ONA 3 GÜNDÜR HİÇ BİŞİ YEMEDİ YARDIMCI OLURSANIZ SEWİNİRİM

img

kevyav

14 yıl 7 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar bu gün piskpat igumu satıp daha sakin ama kaçısırp duran daha büyük bir igu aldım. atlamaya cok hevesli gayet yer yerden bakarken aşagı atlıyor düştügü yer 1 m re 1 bucuk metre ama olurda bi yeri kırılırsa ki türkiyede igulardan anlayan veteriner az hatta hiç yok böyle bir durumda kendimiz ne yapabiliriz bu ayaga veya ele anlatırsanız araştıran herkes gayet bilgilenmiş olur diye düşünüyorum

img

hsnsli

14 yıl 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benım ıgununda ön ayagında kırık vardı vetenerlık fk gıttık rontgen cektıler krık bellı oldu ama bsey yapamıolar sardılar kırık yerı desteklıcek sekıl bıde kalsıyum takvıyesını arttırdım 8 gunde kırık kaynadı.

img

alex_tra

14 yıl 3 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bemimkininde sadece bir parmağı kırıldı sabah bulduğumda parmağının kök eklemi şişikti ve parmağını kullanamıyordu konuştuğum biri çürüyerek kopacağını söyledi umarım kemik iyileşir...

img

taurnil

13 yıl 9 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

taurnil kopcagını çürüyup koptugunu hıc duymadım sen parmagı duzgun ve hafıf desteklı sarmanda fayda olur.

img

alex_tra

14 yıl 3 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sanaltr yazdı :
Arkadaslar benim iguanamın sağ arka bacağı ve sol on bacağı aynı anda kırıldı (yüksekten atlamaya çalıştığını sanıyorum.) veterinere götürdük, rontgen cekerek bize sadece bildiğimiz seyi, bacaklarinin kırıldığını kanıtladı (tebrikler..!) fakat ben iguanamı iyileştirmeyi başardım. eğer bacağı kırılan iguanası olan arkadaslar varsa, onlara da seve seve yardımcı olurum.
Yardıma ihtiyacım var, iguanamın sol bacağı şişti. Kırık mı bilmiyorum.

img

Guest55783

7 yıl 1 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhabalar ben iguanamı yaklasık olarak 3 yılı aşkın süredir besliyorum yaklasık olarak 2 haftadır yemek yemeği reddediyo zorla yedirmeye çalışıyorum direnci daha fazla düşmesin diye. geçen hafta deri altı serum bağladık veteriner bi arkadaşımla vitamin takviyesi olarak ama sonuç aynı. bu konuda çok hassasım yardımcı olabilecek aarkadaşlar varsanlütfen bana ulaşsın. hiçbir seyden kaçınmıyorum ne yapılması gerekiyosa yapılsın istiyorum. bilgili ve duyarlı arkadaşlar ne yapmam gerekiyo. iguana sahibi olmakta acemi değilim ama ilk defa caresiz durumdayım

img

Dreamstattoo

7 yıl 2 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ