Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

çikolata ve cips

benim yeşil dostum çikolata tatlı ve cips yiyor çay içiyo ve çok hoşuna gidiyor çok sık vermiyorum acaba sakıncası warmı zarar verirmi?

img

kevyav

14 yıl 7 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

iguanalar tatlı şeyleri çok sever.Ama kesinlikle verilmemesi lazım.Bundan sonra doğal besinleri yeşillik meyve sebze dışında kesinle bu tip şeyler verme.Yoksa 3-5 yıla kadar sindirim sistemindeki bozukluklara bağlı olarak yaşamını yitirebilir.

img

reiska

21 yıl 2 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çok teşşkürler reiska bundan sonra daha dikkatli olucam

img

kevyav

14 yıl 7 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kevyay onun dışında bir süre daha böyle beslersen doğal besinlerinden soğuyacaktır... yeşillik onu doyurmamaya başlar hepp tatlı ve karbonhidrat ister sonuç olarak ölür...

img

alper_123

14 yıl 8 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar ya hayvanlar iç güdüsel olarak neleri yemeleri gerektiğini nelerden sakınmaları gerektiğini bilmezlermi? benim ıguanamda çok seviyo tatalıyı dayanamayıp bende arada sırada veriyorum ama bu soru da sürekli kafamı kurcalıyo

img

sudekara

15 yıl 3 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya aslında içgüdüsel olrak neleri yememesi gerektiğini biliyor demek yanlış olur.çünkü iguanalar alıştırıldığı zaman yiyecek ayrımı yapan canlılardır.benim iguanam hçbir meyveyi sevmez ama başka birinin iguanası ise meyveyi çok sever.Şimdi benim hiç meyve vermemem ne kadar yanlış ise diğer tarafnda sürekli meyve vermesi de yanlış.Bir de doğadaki besinleri veriyoruz ama onların doğasındaki besinler değil.Kaçımız o çiçeklerden verebiliyoruz ki ama yine de en iyisi doğal yollarla beslenmesi.Ben kedi maması ile besleyen bile duydum :é! ve bu tip yanlış beslenmeler yüzünden ölen 3-5 yaşında iguanalarda duydum maalesef

img

reiska

ÖZEL MESAJ

doğru söylüyosun yüksel açlıktan ölse kabak yada havuç yemiyo ama bi kez benim balığımı yemeğe çalışmıştı:):) mal sahibine çekmezse haram olurmuş ben etcilimdir bıraksam yükselde etcil olacak galiba:) bu arada neden facebooktaki grubuma katılmıyosunuz hem sizlerle hemde ıguanalarınızla tanışmış oluruz. burdan resim paylaşamıyoruz ve birbirimizi göremiyoruz

img

sudekara

15 yıl 3 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

doğru diyorsunda facebook da hesabım yok benim.

img

reiska

ÖZEL MESAJ

benım ıguanam 2-3 gundur bende kuzenım werdı bana oda bıyerden bulmus getırmıss ama haywan hıc bısı yemıyor onune koymadıgım meyve sebze kalmadı :) ama yamıyoo bende ac kalmasın dıye zorla azını acıp werıyorum o zmn yıyor ama oda benım hosuma gıtmıyor sankı ezıyet edıyomusum gıbıı lutfen bı yardımcı olun bırde kuyrugunun son 5 10 cm sı kup kuru kabuk gıbı sankı kopacak mıs gıbıı neden ole ya bısey olacak dıyede uzuluyorum lutfen yardım edın bı bılgı werın ne yapmam gerek

img

koletsali

14 yıl 4 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ