Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

Acele Yarım İguanam Üşüyor!!

Slm arkadaşlar iguana için uv lambada aldım sonunda ama bir sorun daha var üşüyor bugun geldigimde ısıtıcı kayanın altına grmişti 2aydır ilk defa böyle gördüm onu 2 haftaya en geç 1 aya kadar süper bi terrarium yapıcam ama bana idarelik bi yöntem söyleyebilirmisiniz acele cok önemli [email protected] bu adreside ekleyebilirsiniz Şimdiden herkesin ilgisine teşekkür ederim...! SAYGILAR!

img

3un1i

14 yıl 8 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

spot ampüller var 100 watt lık elektrikçide bulabilirsin.elektrikçiye normal duy girişli spot ampül alıcam de o sana verir.ilk önce bir tane 100 watt lık al. sonra yetmezse yanında bir tane daha ilave et.hayvana çok uzak olmasın.ve direk hayvana baksın.

img

reiska

21 yıl 2 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

veya par30 diye lambalar var onları da kullanabilirsin.Elektrikçilerde bulunuyor yine.

img

reiska

ÖZEL MESAJ

hayvanı yakma yada zarar veme oranım nedir asılımı kalıcak? akvaryum yukseklık 30cm falandır

img

3un1i

ÖZEL MESAJ

uzaklık mesafesini sen ayarlıyacaksın hayvanın dokunamayacağı şekilde olacak eğer 30 cm ise par 30 fazla gelebilir.75 veya 100 wattlık spotlar işini görür

img

reiska

ÖZEL MESAJ

peki nekadar yukseklik olması gerekir ve uv lamba + ısı taşı + dedigin lamba wattlık (fiyatı nedir) kış için yeterli olurmu sence yuvasını buyutmeyi büşünoyrum boyu 1,80 -200cm yukseklik 100-150cm eni 100cm olucak yeterlimi boyu ısı nasıl olur sence

img

3un1i

ÖZEL MESAJ

şimdi boyu 1,80 -200cm yukseklik 100-150cm eni 100cm olan bir teraryum yaptığın zaman tek lambanın yeterli olacağını söyleyemem.Ayrıca teraryumun şekli de önemli 4 tarafı açık tellerle çevrilmiş mi yoksa 4 tarafı kapalı akvaryum gibi...Ama dedğin ebatlarda 2 tane par 30 yeter.Regülatörlü olanlardan almaya dikkat et.Onlar daha uzun ömürlü olur.Biraz daha pahalı ama.Eğer şuanda kullandığın terranın bir kaç farklı açıdan fotosunu koyarsan dha net bir şey söyleyebilirim. Fiyatlar Eskişehirde renkli spotlar 3-4 YTL arası PAr 30 dediğin zaman elektirikçi sana par 30 veya par 38 verir.Bunlar 7,5 Ytl-10 Ytl arasında oluyor.Ama bunlardan alma.Birde bunların regülatörlü olanı var.Onlardan almaya dikkat et.Onların fiyatını tam olarak bilmiyorum. Uv lamba 30 cm den fazla olmamlı mesafa olarak yani onu yerleştireceğin yer bayağı önemli.Lambalarda eğer renkli spotlardan alırsann 30-45 cmden fazla olmamasında dikkat et ama hayvanın da değemeyeceği kadar yakın olmamalı.

img

reiska

ÖZEL MESAJ