Hepsievcil

Kuş Forumları > Güvercinler

Mesaj Ekle

Güvercinlerim yavruladı

2 çifti güvercinim vardı yumurtaya çöktülerr bu gün birisi çıktı eş güvercinm oldu.....................@@@@@@@@@@@@@@@@@ çok sevinçliyim bunları ele alıştırmak için ne yapmalıyım... gokhankuscu84 yardım etsin

img

adminastor09

14 yıl 7 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ele alıştırmak derken yavrulardan bahsediyorsan Onların biraz zamanı var yeme düşmeden çok aşırı ellemeyin aksi taktirde anne babaları yem vermeyebilir. Ele alıştırmak derken anne babalardan bahsediyorsan onların en çok birbirlerine düşkün olduğu zaman yumurtaya kovaladığı zaman yani çiftleşme öncesi bu şekilde halldebilirsin.

img

gangsta4ever

15 yıl 4 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bende yeni güvercin beslemeye başladoım erkek dumanlı diş çakmaklı ama getirdigim günden bere erkek dişiyi dövüyor buoynunu gagalıyor yvadan kovalıyo boynunu kabartarak sesler çıkarıyo neden acaba

img

emre58

14 yıl 6 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

:) erkek güvercin öterek dişesine kur yapar. Peşi sıra takip edip kovalamasıda yumurtlama zamanını yaklaştığını gösterir. sorun yok herşey normal.. güvercini ele alıştırmak için aç bırakıp elinize yem almanız gerekir. Bu esnada kıpırdamam ve onlaragüven verecek şekilde öylecedurun ki gelip elinizden yem yesinler. Önceleri çekine çekine gelselerde sizden bir zarar gelmediğini anlayınca elinizi havaya kaldırdığınızda bile uçarak elinize konacaklardır. Ancak güvercinler ellenmekten pek hoşlanmazzlar!! kolay gelsin

adminastor09 hangi ilde kus besliyosun? ben Ankara da oyun kusu besliyorum. oyun kusu insanın eline konmaz bizde ele alıstırma vs gibi seyler olmaz onun icin bu konuda sana yardımcı olamayacağım...

img

gokhankuscu84

18 yıl 5 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ