Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

iguanamın arka ayak parmağı koptu

Arkadaşlar benim iguanam alalı epey bi zaman geçmesine rağman hala bana alışamadı ama asıl sorun bu değil arka ayaklarının parmakları siyah bi tabaka yapıp deri dökecek gibi oluyor ve ikinci boğumundan itibaren kopuyor sağ ayağı koptu şimdide sol ayak parmağı kopmak üzere bu durum gücünüde etkiledi sırtımda dururken bi anda kendini yerde bulabiliyor cok büyük bi düşüş yapmadı ayağı kırılasıya kadar fakat arka ayağının üzerine basamıyor yardımcı olursanız sevinirim....!

img

sadrazzam

14 yıl 8 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ıguanan için çok üzüldüm. bu konu hakkında bi bilgim yok fakat sen mesajı yazalı uzun bü süre olmuş son durumunu merak ettim umarım iyidir.

img

sudekara

15 yıl 3 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkür ederim ilgine iguanam bir arka ayak parmağı tırnak cıkıyor diğer parmakları kurumuş resmen kırılacak şekilde duruyorlar artık tek ümidim yeniden tırnaklarının cıkmasını beklemek tekrardan teşekkür ederim...! 

img

sadrazzam

ÖZEL MESAJ

veterinere götürdünmi peki? bide ben şunu tam anlayamadım tırnaklarımı dükülüyo parmağımı kopuyo. tırnağı dökülüyosa sende biliyosundur kalsiyum eksikliğindendir. ama parmakları kopuyosa bilmiyorum ve gerçekten çok üzüldüm

img

sudekara

15 yıl 3 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yok yaaa arka ayak parmağının ikinci parmağından itibaren kuruyup kopuyor kalsuyum mu eksik olacagını sanmam zorla yediriyorum ben doguda olduğumdan dolayı veteriner bulmak biraz sorun ama izne cıktığımda mutlaka götüreceğim...! 

img

sadrazzam

ÖZEL MESAJ

aynı sey benim de basıma geldi .. veterinere götürdüm bi krem verdi parmak daha kopmadan o kahverngi haLdeyken sürdüm hergün .. düzeLdi ..

img

icha

14 yıl 8 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ