Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

İguana almak

iguana almak istiyorum ama hafta içi çalışıyorum. Sabah 8 de işe gidip akşam 7.30 8 gibi evde oluyorum. Bu sorun yaratırmı Ve iguana bakmak ile ilgili biraz birşeyler öğrenmem lazım.

img

pronur

14 yıl 5 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

öncelikle şunu söyleyeeyim kış mevsimindeyiz ve iguanan akşamları sen geldiğinde çoktan uyumuş olur.bu da sana alışma süresini uzatır.Bakım ile ilgili önceki başlıkları okursan sana faydalı olacaktır.Yine de aklına takılan sorular var ise sorabilirisin.Ama hayati temel önemli şeyleri sayayım. -Sıcaklık gündüz 27-31 derece arası gece ise 23-24 ün altına düşmemeli -Uva/uvb bunlar da iguananın gelişimi için hayati önem taşıyor.Mutlaka edinmelisin. -Nem oranını yüksek tutmalısın.

img

reiska

21 yıl 2 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

pronur merhaba iguana besleyen hiç kimse yokturki günün 12 saatini veya 24 saatini igusuna ayırabilsin 1998 senesinden bu yana iguana besliyorum,beraber vakit geçirmen çok öenmli kesinlikle.fakat akşam eve geldiğinde 1 saat dahi olsa onunla içten ilgi ve sevgi göstermen igunu sana baglamana yeterli olacaktır.benim igum akşam uyumayı bi yana bırak gecenin bi saati olup uyumamak oynamak için halen daha ugraştırıyor....İguda tek kural herşeyiyle benimsiyebilecekmisin hayatının bi parçası yapabilecekmisin cevap evetse gerisi tefarruat bu duygu geri hitiyaçları sana zaten yaptırır....Saygılarımla

img

asimov

18 yıl 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ