Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

HİNT HOROZ/TAVUK HAKKINDA BİLGİ

Hint horozu hakkında bilgisi olan var mı?Yakında kısmet olursa hint horoz ve tavuk gelecek bilgisi olanlar paylaşırlarsa sevinirim...

img

sbt

14 yıl 7 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İnternetteki Hintçilere rağbet etme kazık yersin.

img

necmi

17 yıl 9 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ganoi.com Bu siteyi incele.

img

necmi

ÖZEL MESAJ

ne şekilde rağbet yani anlayamadım?

img

sbt

ÖZEL MESAJ

Yani internette Hint satanları veya yorum yapanları pek rağbete alma. Benim bu konuda acı tecrübelerim var. 2 kere kazk yedik çünkü. 250`den aldığımız 2 tavuğu kestik. 250 TL`lik tavuğu kesmek acı koydu. Ama o tavuğu satandan bir daha da sinek almam. Ben de 4 senedir meraklıyım. 2 tane damızlık horozum var. Tanesi 1.000 TL`den geldi. Birisi Antalya`dan doktordan geldi. Doktordan gelenden çok memnunum. Bir yavrusu rahat 200 TL ediyor. İlk 2 seneki alışverişlerde kazık yedik. 4.senemizde yavaş yavaş düzen oturmaya başladı. Büyük ihtimalle sana gelen de azman denilen çandır gruptandır. Veren kişi iyi bir horozcu değilse. Adana kuş pazarında da tanesi 10 TL`ye Hint diye horoz tavuk satılıyor. Ama bunlar safkan Hint değil. Hint görünümlü çandır. Size bu horozları veren kişi sağlam mı? Safkan mı besliyor? Adı ve memleketi neresi? Araştırıp ona göre bir yorum yapayım sonra size.

img

necmi

ÖZEL MESAJ

Biz sizden kuluçka makinesi almıştık galiba. Şimdi aklıma geldi. Ufak bir makineydi. Yanlış hatırlamıyorsam. 100 TL`ye.......

img

necmi

ÖZEL MESAJ

horozu verecek kiş komşumuz sürekli dövüştüryorlar.yaşlı olduğu için bakamıyor.2 haftaya kadar 2 tavukla berber bana verecek.bedevadn yani.bende hiç beslememiş olduğum için bilgi almak istedim.

img

sbt

ÖZEL MESAJ

ayrıca diğer mesajınızda benden kuluçka makinesi aldığıızı yazmışsını.benim kendi kuluçka makinem yokki.size vereryim:)

img

sbt

ÖZEL MESAJ

Hmmmmmmm. O da Mersinliydi. Ama unuttum ismini şimdi. 3 sene oldu. Neyse. Hint işine ciddi anlamda gireceksen Antalya`dan doktoru tavsiye ederim. Ama 600-1.000 arası fiyat istiyor horozlara. Herkese kapılma. Tşk.......

img

necmi

ÖZEL MESAJ

yok ben öylesine 1 tane besliyecem.yani aslında hint olup olmadığını bilmiyorum.dedim ya bu işte çok yeniyim.yalnız çok iyi dövüşüyor.

img

sbt

ÖZEL MESAJ