Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

HİNT HOROZ/TAVUK HAKKINDA BİLGİ - 2.sayfa

Hint horozu hakkında bilgisi olan var mı?Yakında kısmet olursa hint horoz ve tavuk gelecek bilgisi olanlar paylaşırlarsa sevinirim...

img

sbt

14 yıl 7 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet arkadaşlar eğer safkan hint besleyecekseniz necmi arkadaşımıozın dediği ğibi ,antalyadan doktordan alın.ismi ne bilmiyorum ama bu hintlere gönül veren tecrübeli kimseler izmir de hep onu söyler.

img

zeynel35

14 yıl 8 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hintler makina gibidir.15 yumurta yaptımı gurk olur.az yumrtlar,yumurtası normal tavuk yumurtasından çok ufaktır.başka hayvanlarla aynı kümese koymayın.temizliğine azami özen gösterin,kümeste pislik kalmamalı.arada antreman yaptırılmalı.kuru üzüm ve haşlanmış yumurta sarısı verin yem olarak buğday kullanın.mısır yaglandırır.fazla yeşillik vermeyin.

img

zeynel35

14 yıl 8 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yalnız Antalya`da 2 tane doktor var. Benim dediğim yaşı küçük olan doktor. Ayrıca Antalya ve İzmir civarının Hintleri çok meşhurdur. İzmir`den Osmaniye`ye Hint getirdi bizim arkadaş. Bir horoza 2.500 TL vermiş. İzmir Hint horozu.......

img

necmi

17 yıl 9 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

işte dediğim gibi bizim horoz hazır sayılır.bilmedğim 2 nokta var birincisi dövüşüyor ama safkan hint mi değil mi bilmiyorum;ikincisis ise daha çok bilgiye ihtiyacım var.(senede kaç kere kuluçkaya yatarlar,dişiler saldırgan mı olur vs.)yoksa horozoum hazır satın almayı düşünmüyorum.ama verdiğiniz bilgiler için çok çok tşkkür ederim.sağlıcaklı kalın. son sorularımıda cvaplamanız dileğiyle...

img

sbt

ÖZEL MESAJ

syn Necmi: DİJİTAL ISI GÖSTERGELİ,HASSAS TERMOSTATLI,BİR FAN İLE İÇERDEKİ ISIYI HERYERE DAĞITAN TAVANDAKİ DELİK İLE İÇERDEKİ PİS HAVAYI DIŞARI ÇIKARIP DIŞARDAN TEMİZ HAVA ALABİLEN,30 YUMURTA KAPASİTELİ AMA İSTEĞE GÖRE KAPASİTESİ ARTTIRILABİLEN KULUÇKA MAKİNESİ 100 YTLDİR.DÖNDÜRME İŞLEMİ MANUELDİR.DÖNDÜRME İŞLEMİ MAKİNENİN KAPISI ACILMADAN YAPILIR.İRTİBAT:[email protected] tlf:05373318952 -MERSİN SİLİFKE. KARGOYLA GÖNDERİLİR.makine denenmiştir.(%95 başarı) kuluçka makinesi aldığınızı söeemiştiniz o ilanı buldum o da mersinli skorski diye bir arkadaş.

img

sbt

ÖZEL MESAJ

Hah tamam. Bizde VGS Kuluçkadan alınan bir makine vardı. Yedekte dursun diye Mersinli arkadaştan da bu makineyi aldık. İçindeki ymurtalığı değiştirdik. Daha güzel yaptık. 200 TL verdiler vermedik. Şu anda bir akrabada. Benim dediğim bu kişiydi.

img

necmi

17 yıl 9 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet eski sayfalar bakarken gördüm u olabilir diye düşündüm.

img

sbt

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar horozun hint horozu olup olmadığını nereden anlayabilirim?

img

sbt

ÖZEL MESAJ

sbt yazdı :
Hint horozu hakkında bilgisi olan var mı?Yakında kısmet olursa hint horoz ve tavuk gelecek bilgisi olanlar paylaşırlarsa sevinirim...

img

ahmo85

7 yıl 8 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ