Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

arkadaslar lutfen yardım

ıguana yı 3-4 gun once kuzenım getırdı oda bıyerden bulmus bana werdı ama ben daha once bukelamun bakmıstım ıguana cok karmasık bı hayvan hep uyuyo hıc hareket etmıyo hareket etse bıle hep gerı gerı kacıyoo yemek yemıyo zorla azını acıp ben werıyorum o zmn yıyo ama olede yemesınden ben rahatsız oluyorum ezıyet eedıyomusum gıbı gelıyo su da ıcmıyo geldıgı gunden berı bırde kuyrugunun son 5- 7 cm sı kup kuru kabuk gıbıı sankı kopacakmıs gıbı neden ole acaba bı bılgısı warmıı

img

koletsali

14 yıl 4 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

önceLikLe hareket etmemesinin sürekli uyumasının sebebi ortamın sıcakLıgıyLa aLakaLı oLabiLir .. eger buLundugu ortam yeterince sıcak degiLse daha fazLa ısı kaybetmek istemiyordur ... geri kacmasıda sana henüz aLısamadıgındandır..yemek konusunu tam oLarak biLmiyorum ama yemekLerinde cesitLiLik yapmayı dene yada yemek yiyecegi zaman biraz yanLz bırak senden cekiniyo oLabiLir .. su konusuna geLince iguanaLar gerekLi suyu yedikLeri besinLerden aLdıgı icin zaten cok su icmezLer.. we bence kuyrugu ki en önemLisi .. stresten oLabiLir .. yeni bi ortam yeni insnLar .. aLısamamıstır onunLa daha cok iLgiLen yanLz oLmadıgını anLasın .. we bu sürecte kuyrugunun kopcakmıs gibi oLan yerini hergün batticonLa siL thiociLLine sür

img

icha

14 yıl 8 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ