Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

slm

arkadaşlar iguana alacagım ama önce ortamı hazır etmek istiyorum eziyet etmek hiç istemiyorum bi akvaryumumvar bos yawru igo için baya büyük toprak- agaç dalı vs nasıl yapmalıyım içini ki saglıgı bozulmasın teşekkür ederim şimdiden..

img

hsyn88

14 yıl 4 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

daha iguananı almadan bunları düsünmen gercekten cok güzeL .. önceLikLe taban mLzemesi oLarak pet shopLada satıLan bisey war exo terra`s jungLe earth dersen yardımcı oLurLar sanırım .. ben onu kuLLanıyorum we tavsiye edebiLirim.. agac daLı fLn düsünüosan yine pet shopLarda iguanaLarın tırmanabiLecegi özeL kütkLer agac daLLarı bitkiLer mevcut .. rasgeLe bir agac daLını kesinLikLe akvaryuma sokma .. temiz oLdugundan emin oL ki akvaryuma koyuLdugunda bakteri üretmesin .. ayrıca yine petshopLardan buLabiLecegin bir ısıtıcı kayaya ihtiyacın oLacak .. biLdigin gibi iguanaLar souk kanLı hayvanLar we ona yeterLi sıcakLıgı sagLaman gerekiyor .. sıcakLıgın yanında nem dengesini koruması icin bi su kabı da koysan iyi oLur .. ayrıca uva - uvb fLrsnLarını da unutma .. özeLLikLe aLacagın igu kücükse cok gerekLi ..bunLar dısında akLıma geLen birsey oLursa daha sonra ekLerim .. ama sanırım yeterLi oLcktır

img

icha

14 yıl 8 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ilgin için cok teşekker ederim evt küçük olacak 3-4 aylık kadar uva-uvb cok gerekli olkudum heryerde cahil bi bakıcık olmak istemiyorum ama ögrenciyim ve olar cok pahalı yani exo ampüller var 1 ay kadar onlarla iidare edebilir mi saglıgı etkilenir mi eger sorun olmazsa hemen igo mu almak istiyorum ama olmaz dersen önce onlarıda alacak teraryumu tamamlayıp igomu 1 ay sonra alacagım :(:(

img

hsyn88

ÖZEL MESAJ

http://www.hepsiburada.com/exo-terra-tight-beam-spot-75w-sunglo/productDetails.aspx?categoryid=562597&productid=ptar015561221368 kardeş bu link e bi bakarmısın bu işimi görür müü:(

img

hsyn88

ÖZEL MESAJ

ürünLe iLgiLi yeterLi acıkLama göremedim .. acıkcası ne ise yaradıgını da anLayamadım eger sadece spot ampLse üzgnm uva görevini görmeyecektir

img

icha

14 yıl 8 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

linkte verdiğin lamba uv lambası değil.Yani içerisinde uvb yi barıdırmıyor.Uva var ama sonuçta uv lamba kadar etkili olmaz.Sıcaklık içinse bunu alacağına bütün elektrikçilerde bulabilirsin R80 renkli spotlar var onlardan 100 wattlık işini görür.Akvaryumun büyükse 2 tane de alabilirsin.Birisi kırmızı ve 75 watt olursa akşamları onu yakarsın loş olması için.Uv lambalarda repti glo 5 veya sera almanı tavsiye ederim."repti glo 5"6 ay ömürlü 30-35 tl civarında sera da 1 yıl gidiyor.o da 50-55 arası değişiyor.Daha ucuza da bulabilirsin belki.Bir uv lamba için balasta ihtiyacın olacak.Onu da elektrikçilerde bulabilirsin.Biran önce uv lambayı edinmeye çalış.

img

reiska

21 yıl 2 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ