Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

lütfen beni okuyun!...............................................

güzel arkadaşlarım,ben 1993 yılında tavşan sahibi oldum ve tavşanım benimle 9,5 sene yaşadı..maksadım size ukalalık yapmak veya diğer tavşan sahiplerini yanlış yönlendirmek değildi..ben sadece size küçük bir bilgi vermek istemiştim,çünkü özellikle tavşanlar böyle küçük şeylerden çok mutlu olurlar,zaten benim verdiğim çikolata da fasulye tanesi kadar bişey(güzelimin midesi ne kadar olacak ki)..belki genelleme yapmam yanlıştı ama benim tavşanım(doktoru da onaylamıştı)gerçekten de çok sağlıklıydı ve son zamanlarında da kalbi yorulduğu için vefat etti..

img

tafsin

18 yıl 10 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Seni anlıyorum tafsin,sana bir örnek ile anlatayım.Tavşanlarda kullanılması yasak olan bir antibiotik vardır.Bu antibiotiğin yasaklanma nedeni, yapılan araştırmalarda bu ilaç verilen tavşanların % 23 ölmüş.Bu sebebten ötürü bu ilacın tavşanlar için kullanılmaması belirtilir.Yani 100 tavşandan 23''ü hayatını kaybetmiş ama 77''si yaşamış.Tavşanlar için uygun olmayan bir şey hepsini aynı oranda etkilemiyor.Bu sebeble senin tavşanına birşey olmamış olabilir.Ama senin çikolata konusunu biri okuduktan sonra tavşanını mutlu etmek isteyebilir.yalnız uygulayıpta tavşanı öldüğü zaman iş işten geçmiş olacak.Amacım seni tenkit etmek değil,Yanlış olan birşeyi düzeltmekti.

img

angoravet

19 yıl 4 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ