Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

!!!çok acil yardım!!!

arkadaşlar ilk defa hamster besliyorum hamsterım henüz 4 aylık bile olmadan yavruladı... bu sabah doğum yaptı... hamile olduğunu farkedemedim daha doğrusu yavrulayabileceğini düşünmedim erken diye..erkekle dişi aynı kafes içerisindeler.. kafesi karanlık ve boş bi odaya koydum içine bolca talaş döktüm yavruları talaşın altına gömdüler... uzaktan seyrediyorum dişi huzursuz olup yavrulara zarar vermesin diye.. benim sorum erkek hamsterı ne yapıp edip ayırmalımıyım yavrulara zarar verebilir mi ya da dişi erkeğe zarar verir mi.. gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim....

img

nilahu

14 yıl 4 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet erkeği ayırmalısın mutlaka eğer erkek çiftleşme isteğiyle gidip dişi yüz vermezse yavrulara saldırabilir.eline eldiven yada bez geçir erkeği bir süreliğine 2 hafta kadar ayrı bir yerde tut yavrular geliştikten sonra problem çıkıcağını zannetmiyorum.

img

hallmark1730

ÖZEL MESAJ

çok teşekkür ederim ilginiz için hemen alıorum erkeği dişinin ve yavruların yanından...

img

nilahu

ÖZEL MESAJ

hallmark doğru söylüyorsun ama yavru hamsterler ne kadar şirin benimkiler 4 taneydi plastik gibiydiler elime az az alıyordum

img

berk_tavazar

14 yıl 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ