Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

iguanam saldirgan!

oncelikle merhaba herkese bundan 2 - 2,5 hafta once iguana aldim petshoptan iguama bi sure yaklsmadim ortamina alissin diye alisti yemegini falan veriyodum gayet iyiydi artik elime alma zamani gelmisti bi turlu yaklastirmiyor kendine elimi ne zaman teraryumuna koysam kuyruk vuruyor bu yuzden irkiliyorum dokunamiyorum kisacasi kendine yaklastirmiyor onunla hic problemim yok ortamini seviyor teraryumu sicak isitma tasi var teraryumunda topragi dali agaci cicegi gayet orjinal bi teraryumu var yemegini yiyor derilerini doktu ama tek bi sorunum var yaklasamiyorum onunden yaklasiorum donup yapistiriyor kuyruguyla irkiliyorum bende yaklasamiyorum elimle marul vb seyler vermeye calisiorm yemiyo yada yemegi elimle yaklastirinca kuyruk vuruo cek sey denedim hepyaninda oturdum konustum ona baktim ama degisen bisey yok ne yapmam gerkiyor lutfen ve neden yapiyor boyle yapmasi normalmi bana alisirmi tesekkurler saygilar..

img

igu1231

14 yıl 3 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Alışır.Eğer yaklaştırarak alamıyorsan.Bildiğin yakala göğsünde sev rahatlat böyle böyle alışmaya başlar.Bir yerden başlaman lazım kendine alıştırmaya yoksa bu süreç uzar.Zaten zamanla sende onun reflekslerini anlamaya başlarsın.Mesela ne zaman kuyruk atacak falan..Bilirim başta insanı çok üzer benimki de ilk geldiğinde kendine dokundurtmuyordu yemeği koymama kakasını temizlememe izin veriyordu ama kendine dokundurmuyordu bende çok üzülüyordum ama şimdi bayağı iyiyiz sende öyle olursun...

img

reiska

21 yıl 2 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

gogsundende yakalamaya calisinca dis atmaya isirmaya calisio ins alisir ne diyim artik solediklerin icin cok tesekkurler zamana kalmis gerisi

img

igu1231

14 yıl 3 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ