Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

016şirine boğuldu mu?

Arkadaşlar dün akvaryumuma bakıyordum sayıyorum bi tanesi eksik bak bak bulamıyorum en sonunda nasıl girdiğine yorum getiremediğim bi yerde kayaların altında hareketsiz durduğunu gördüm bütün akvaryumu altüst ettim kayaları kaldırdım 016şirineyi ordan çıkardım ama boynu aşağı sarkıyordu.hala ölmemişti(cok azda olsa canlılık belirtileri vardı) kurtarmak için kendimce bişeyler yaptım ama kurtaramadım. gayet sağlıklıydı ölmesine anlam veremiyorum, girdiği yerden çıkar diye düşünürdüm kapluşlar ama acaba yanılıyormuyum.. siz ne dersiniz kapluşlar boğulurmu.

img

forya

19 yıl 3 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

haklısın heralde zaten değiştirdim!! ama bi tane kayıp verdik yazık oldu tek dişi kapluşumdu..

img

forya

19 yıl 3 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

basin saolsun üzüldüm bende kapluslarin biyerlerde sikisip öleceklerini hiç düsünmemistim demek kayalari daha dikkatli yerlestirmek gerekiyormus

img

caglayilmaz

19 yıl 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya evet çok üzüldüm forya. ama o şekilde boğulup ölen kaplumbağa çok duydum. dikkatli olmak lazım. bi de çok ilginç; bir adam aynı şekilde sıkışıp kalan ve boğulmak üzere olan bir kaplumbağaya suni teneffüs yapmış ve kaplumbağayı kurtarmış. yabancı bir sitede okudum. nasıl yaptığna bir bakayım size tarif ederim. aklınızda bulunsun. olmaz olmaz demeyin.

img

momo

19 yıl 3 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ