Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

arkadaşlar lütfen yardm edin!!!!!!!!

4tane tavşanım var ama yemek yetiştiremiorum çok yiyorlar nasl yapayım bilmiyorum lütfen yardım edin 1sebze kasası dolusu marul 1 gunde gidiyor lütfen yardım edin

img

prensprenses

14 yıl 8 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Aslında tavşanlarının o kadar çok marul yemeleri iyi değil. İsal olabilirler. Beslenmelerinde benim önerim; büyük baş hayvanlar için yem satan yerler vardır. Oralardan "kuzu büyütme yemi" olarak tabir edilen palet yemler var, onlardan alman. 50 kg lık çuvalı 50 lira gibi bişeydir. tek problemi 1,2 kilo vermemeleri en az bir çuval verirler. Petshoplarlarda 300 gr mını 5-10 lira satarlar onlara kanmamalısın. Yada hiç bişey bulamıyorsan, sade yada kepekli bildiğimiz ekmeği alıp dilimlere ayırıp kuruttuktan sonra tavşan başına bir dilim olarak vermek. Zaten yetişkin bir tavşan günde ortalama 50 ila 100 gr arasında yem yeterlidir ve edeal olanıdır.

img

myhollandlop

14 yıl 10 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım tavşanların 3 aydan büyükse pazarlardan bedava alabileceğin karnı bahar yapraklarıyla besliyebilirsin taze yaş yem olarak tabi yanında kuru mama vermek kaydıyla

img

calcirock

14 yıl 3 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya arkadaşlar marka adı vercem reklam sanmayın ama lovely marka tavşan yemi iyi mi ? lütfen yardım .. eskiden 7,8 balık besledim hepsi öldü simdi 2 tavsanım var ölmesinler daa yeni aldım lütfen yardımmmm ...!!!

img

icarly

13 yıl 10 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ