Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

BİRAZCIK YARDIM LÜTFEN!!!

hamy(hamsterım) sabahtan akşama kadar uyuyor... tamam onların uyku süreleri çok az. ama bazı sorularım var. ikinci seneyi dolduruyor ve bildiğim kadarıyla iki senelik ömürleri var. o zaman şu anda çok yaşlı. hareketliliği de azaldı(ilk soru: bunun yaşıyla bir ilgisi var mı?). sadece akşamları uyanıyor. birazcık kafeste kendince hoplayıp zıplıyor ama eskiden daha hareketliydi. bir keresinde dışarı çıkarmık istemiştim ve hiç dışarı çıkmadı(ikinci soru: dışarı çıkmak istememesinin nedeni uzun süredir dışarıda gezmiyor olması mı?). ayrıca son zamanlarda kafesi çok kokmaya başladı(talaşını fazla yada az koymam bunu değiştirmiyor.üçüncü soru: bu neden oluyor?). eskiden bu kadar çok kokmuyordu. lütfen bildiklerinizi paylaşın

img

hamy

15 yıl 8 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

güncel...

img

hamy

ÖZEL MESAJ

yaslandıgını soylemissin zaten hamsterlar zaten gece aktif olurlar 2 senelik tecrubenle anlamısındır sanırım.gunduz sureklı uyurlar sadece yemek yemek ıcın cıkarlar yuvadan ama belkı senın hamsterın yaslandıgı ıcın yemegını stok yapıp yuvasından cıkmayıp orda yemegı tercıh edıyodur.fazla hareketli olmasını bekleme bence artık.koku sorununuda kafesi sabunlu suyla yıkamanı tavsiye ederım kafese sinmiştir kokusu büyük bir ihtimal.

img

risk

15 yıl 5 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yardımların için teşekkürler ama ben onu her temizlediğimde kireç sökücülerle falan yıkıyorum sonra iyice temizleyip kuruluyorum. ama bir gün sonra tekrar kokmaya başlıyor. doğru gece aktif oluyor. ama ilk bir sene dışarı çıkmak için kafese ayağa kalkıp tutunur ve kemirirdi. :) bnde dışarı çıkarırırdım. ama şimdi hiç öyle bir şeyi yok. na düzenli olarak yemek veriyordum. sabah akşam... ama kafesi her boşalttığımda bir kaçgünlük yemek stoğu oluyordu. bende artık akşamları saat 10 11 gibi veriyorum. çünkü o saatte uyanık oluyor yemeğini ağzına doldurup talaşların arasına giriyor... :D ama koku problemini hala çözemedim :/

img

hamy

ÖZEL MESAJ

bazıları alaşsız yerlere işemeyi tercih ederler, elimden 100e yakın gonzales geçti yaklaşık bi 10 tane de suriye hamsterı. Gözlemlediğim kadarıyla erkek olanların birçoğu dönme tekerleği gibi talaşsız çıplak yerlere işemeyi tercih ediyorlar. (ve erkeklerin salgıladığı testesteron hormonu yüzünden idrarları daha ağır kokar) Ben de çareyi tekerlekleri hergün kafesi haftada 1 temizlemekte buldum. Ya da kafeste 2. kat falan varsa burda talaşı seyrelmiş bir yere de yapıyor olabilir tabi. Biraz dikkat edip tam olarak nerenin koktuğunu bulmakta fayda var.

img

matum

14 yıl 3 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bazıları alaşsız yerlere işemeyi tercih ederler, elimden 100e yakın gonzales geçti yaklaşık bi 10 tane de suriye hamsterı. Gözlemlediğim kadarıyla erkek olanların birçoğu dönme tekerleği gibi talaşsız çıplak yerlere işemeyi tercih ediyorlar. (ve erkeklerin salgıladığı testesteron hormonu yüzünden idrarları daha ağır kokar) Ben de çareyi tekerlekleri hergün kafesi haftada 1 temizlemekte buldum. Ya da kafeste 2. kat falan varsa burda talaşı seyrelmiş bir yere de yapıyor olabilir tabi. Biraz dikkat edip tam olarak nerenin koktuğunu bulmakta fayda var.

img

matum

14 yıl 3 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ