Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kaplumbağalarıma odamda bakabilirmiyim??

Merhaba arkadaşlar.Ben kaplumbağa almak istiyorum bunun için yaklaşık 2 aydır araştırma yapıyorum ama bir konu ile ilgili bilgi bulamadım.Annem onlara sadece odamda bakabileceğimi söyledi. 1-Bu beni ve daha önemlisi alacağım kapluşlara zarar verirmi? 2-Geceleri uyurken döndüğümde rahatsız olurlarmı? Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

img

teno

14 yıl 3 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kara kaplumbağası arıyorum satan birileri yada petshop bilen versa mesaj atabilirse çok sevinirim:)))

img

teno

ÖZEL MESAJ

sanırım kara kaplumbağası bakmak istiyosun,hayvan hakları liginde averaj takımı olan ülkemizde bile yasaklandıysa bil ki almaman gerekir arkadaşım..zaten onu salayım odamda gezsin diye düşünürsen risklerini de göze alman gerekir..üzerine basabilirsin,bir yere sıkışır ve çıkamaz,kapı açık kaldığında kaçabilir..ayrıca ortalığı da batırır tabi ki :) kara kaplumbağası için de teraryum ayarlaman gerekir,onunla ilgili araştırmaları da yapmışsındır sanıyorum..

img

thedamned

14 yıl 11 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

öncelikle teşekkürler thedamned evet terraryumla ilgili araştırma yaptım terraryumu koyabileceğim yeterli bir alanım vardı ama kara kaplumbağası yasakmış...Su kaplumbağasınada liseye gittiğim için ve sınavlara hazılandığım için yeterli özveriyi gösteremem.O yüzden beslemeği göze alamazdım.

img

teno

ÖZEL MESAJ

bak teno eğer kara kaplumbağası almayı düşünüyorsan benden sana tavsiye eğer uzun yıllar bakarım diyorsan al yoksa alma çünki bu hayvanlar çok uzun yıllar yaşar bu arada yasak varsada hikaye üretip satanlar baya var ben 15 senedir oğlum hüsmene bakıyorum bana geldiğinde 5cm kadardı şimdi ev tlfnu kadar oldu ve çok akıllı demem oki kendine güveniyorsan al yoksa hayvanı alıp bıkınca çöp gibi atma

img

uygar06

15 yıl 3 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

karakaplumbagası olan bana ulasırsa sevınırım [email protected] bazı sorularım olucak tşklerr

img

53gfb

14 yıl 10 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ