Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

en kolay ve verimli üreyen balık - 2.sayfa

arkadaşlar deişik sitelerden araştırdım ama bu sitede bu isimde bir balık bulamadım malawi cichlidi.Bu balık internette yazılana göre en kolay ve en çok verim alabileceğimiz balıktır 1-)Neden bu sitede bu balığın adı bile geçmiyo? 2-)Deneyimli üretim yapan arkadaşlar en kolay üretebileceğim balık hangisi? 3-)bu balığa üretimde yardım edebilmek için neler yapabilirim LÜTFEN YARDIIIMMM :D

img

teno

14 yıl 3 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çok saol arali cevap için 100lt lik akvaryumu çoktan aldım bunla ne yapıcam bilmiyorum?? 4 sp için neden uygun değildir 100lt. Kaç lt olması gerekir? Bu soumada cevap yazarsan sevinirim

img

teno

ÖZEL MESAJ

Keske almadan önce az arastirma yapsadin güzel kardesim herkez sanirki akvaryum ne olursa olsun ben baliği atarim beslerim iste böyle değil her canlinin bir yasam biçimi vardir tıpkı insanlar gibi öncelikle beslicemiz baliğin hangi su sartlarinda yasadiğini bilmemiz gerekir ve akvaryumun bu balik için su hacmi nedir bunu bilmemiz gerekir her baliğin farkli bir su hacmi vardir 100 litrede cok güzel bitkili canli doğuran türlerini beslersin ama is malawi cichd`lerine gelince iste bunu besleyemezsin neden dersen malawi cichdleri malawi gölünün derin yerlerinde kayalik alanlarda yasarlar su değerleri serttir ve genis yerleri severler tıpki göller gibi bu baliği ben beslicem diyosan önce onun yasam ortamini yaratman gerekir. Bu nedir akvaryum ölcüleri büyük olcak ve akvaristlerede sorabilirsin baskalarinada 120 en az hacmi derler sana neden bu baliğin büyüceği zamnida düsünürler simdilik kücük olarak besleyebilirsin ama ilerde biraz büyüdüklerinde strese giriceklerdir birbirlerine vururlar bu ölümlere kadar gider buyuzden büyük akvaryumlar herzamn bu baliklar için daha doru bir secimdir heleki yavru alicam diyorsan 120 litrenin asasinda akvaryum hacmi olmamalidir umarim yardımci olabilmisimdir saygilar..

img

aroli

14 yıl 3 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

[email protected] sormak istediğim birsey olursa yardımcı olurum msn adresim..

img

aroli

14 yıl 3 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

aroli kardeş ben sedece üretim yapmak istiyorum araştırma yaptım herkes kendi kafasından bişeyler uydurup kafa karıştırıyo. balık önemli değil (türü) bu arada akvaryumcuya ben 100boy 25en 35yükseklik dedim o bana 80boy vermiş yani akvaryum hacmim şu an 70 lt :( bu boyutta canlı duğuranlardan ne ürete bilirim kolarca ürüyen bi balık olsun...

img

teno

ÖZEL MESAJ

bide canlı doğuranlar için ısıtıcı kaç derecede olmalı??

img

teno

ÖZEL MESAJ

Bugün 2erkek lapistes 5dişi lapistes 1e ve 1d moli aldım sanırım 1 lapistesim ve molim hamile satın aldığım adam söyledi.Akvaryumum 70 lt ısıtıcı 28 derecede. akvaryum içinde kütük kaya içine saklana bilmeleri için silindir şeklinde fıçı ve 3 tane cansız bitkim var.Sorum şu akvaryumda hava motoru çalıştırdığımda hepsi birden akvaryumun diğer tarafına kaçıyor.hava motorumun modeli (((E-JET-906F 50Hz 16W POWER LIQUID FILTER))) HAVA MOTORU AKVARYUM İÇİN FAZLAMI YOKSA KAÇMALARI NORMALMİ BİDE HAMİLE OLAN LAPİSTESİM 3CM BU BOYDA HAMİLE OLABİLİRMİ ÜRETİCİLERDEN YARDIM LÜTFEN

img

teno

ÖZEL MESAJ

ne biçim form ya 2-3 gün beklemen lasınki bi cevapalasın :(

img

teno

ÖZEL MESAJ

teno yazdı :
Teno,bende sarı prenses ve yunus besliyorum.Ben ciklet yem veriyorum.Sıcaklığı ilk önce geldiğinde 28 yapmıştım.Çok sıcak oluğu için ondan sonra 26 ya düşürdüm.Sarı prenses bakıcaksan ilk önce saklanma yerleri bol olucak.Onun yanında sevdiğin bir balık türü al.Ama benim tavsiyem çöpçü balığı al iki tane,yunus al bir iki tane iyi geçiniyorlar.
Bende çöpçü alıcam.Nedenini sorarsan:yere düşen yemleri pek nadiren yiyolar ama çöpçüler yere düşen herşeyi yiyolar.Suyu temizliyolar.

img

Erenarda

11 yıl 11 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teno yazdı :
Kardeşim dilersen sana malavi cikletinin en güzel türlerinden olan DEMASONİ gönderebilirim beslemesi ve üremesi çok kolay ve çok güzel bir balıktır kesinlikle tavsiyemdir. numaram 0 535 873 68 96

img

sevsay

11 yıl 8 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bence bakılması en güzel balık brichardi dir. 

Görsel olarak çok renkli olmasa da akvaryumda sergiledigi davranış ve yüzme şekli ile benim favorim. 

img

petsi

15 yıl 9 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ