Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

ısıtıcı yazın şart mı???? - 2.sayfa

slm arkadaşlar arkadaşım bana doğum günümde(2 ağustos)kaplumbağa almıştı.we ewe geldiğinde ölüm fanusunun içindeydi.petshopcu içine taş bile koymamış we bayat balık yemi wermiş.ewe geldi bitkin bi haldeydi.bende nette araştırdım we bu siteyi gördüm.ölüm fanuslarının çok tehlikeli olduğunu gördüm we hemen akwaryum aldım.30x10cmbiraz küçük ama napim param buna yetti.karides aldım.peynir falan weriyorum.şimdi iyi herşeyi yiyo güneşleniyo.benim sorum şu ısıtıcı yazın da lazım mı?2 petshopa sordum yoq dedi.akwaryumu bile zorla aldım zaten nekadar bilinçsizler.herneyse sorularım şunlar 1)yazın ısıtıcı şart mı? 2)su nekadar koycam?(suyu boyunun yarısı kadar koyuyorum ben ve hergün değiştiriyorum 3-4 kez) 3)çeşme suyu mu koycam?(kaynamış soğumuş su koyuyorum) sorularıma cewap werirseniz sewgili kaplumbağam cabbar coskuna daha iyi bakıcam şimdiden teşekkürler

Rica ederim. Morph:)Kaplumbağana sağlıklı yaşam dileklerimle..

Sevgiler. 

img

deepfıshıng48

18 yıl 10 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm arkadaşlar! daha bugün 2 tane su kaplumbağası aldım.şu an boyları 5er cm.daha yavrular sanırım o yüzden büyük bi akvaryum almadım.kırmızı yanaklılar.çok fazla büyürler mi? satıcı cinsiyetlerinin kabuk rengine göre de belli olacağını söyledi.ben de ona göre aldım.bu belirleme doğru mu? yanıtlarsanız sewinirim. bu arada snobgirl doğum günün kutlu olsun.

img

selgin

18 yıl 8 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yazıma cevap verirseniz sewinirim. hepinizin kapluşlarına sağlıklar...

img

selgin

ÖZEL MESAJ

Selam selgin;

Lütfen önce forum başlıklarını ve eski forumları incelermisin..Aşağıdaki linkede bakmanı tavsiye ederim.Daha sonra takıldığın sorular varsa her zaman cevaplamaya hazırım. Jump For Joy:)) 

http://www.hepsievcil.com/App/Forumlar/Cevaplar.aspx?KRef=5&FRef=30&BRef=5441

Sevgiler.

img

deepfıshıng48

ÖZEL MESAJ

okumuştum oraları da satıcının söylediği doğru mu diye sormak istedim.yani cinsiyetin kabuk rengiyle bi alakası var mı diye.yanıtladığınız ve ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.saygılar...

img

selgin

ÖZEL MESAJ

ÇİNGENE 2 Mesaj Gönderilme Tarihi : 13.08.2005 21:34:06 -------------------------------------------------------------------------------- selam millet.yazdıklarınızı okudum..benim de kapluşlarım war.hem de 2 yıldır benimle.gündüz akwaryumlarında ama gece suda bırakmıorum.onlar hem kara hemde su kaplumbağaları.bi sepetleri war.içinde de bi peluşları.gece oraya yatırıorum.sabah hep aynı saatte uyanırlar,bende alıp akwaryumlarına koyup,karınlarını doyururum.sizde böle yapabilirsiniz.hayatlarından memnun we çok sağlıklılar...:) -------- slm çingene, yukarıdaki mesaj yeni dikkatimi çekti. arkadaşlara yanlış tavsiye vermeni istemiyorum. su kaplumbağaları SÜREKLİ suda yaşarlar. arada bir kendileri istediğinde ve uygun koşullar sağlandığında karaya çıkarlar. bunun yapmalarının sebebi güneşlenmek ve ısınmaktır. onlara peluş yastık ile bakamazsın. amfibiyan denilen canlılar hem suda hem karada yaşarlar bu doğru ancak buna kendileri karar verir. bizim görevimiz onlara gerekli ortamı hazırlamak. sana forumdaki bilgileri okumanı tavsiye ederim. kolay gelsin.

img

beppomomo

18 yıl 9 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

doğum günümü kutladığın çin teşekkürler

selam beppomomo.ben ÇİNGENE.yazdıkların doğru ama 2 senedir böle yapıorum.inanılmaz sağlıklılar.ilk duyduğunda weteriner de şaşırdı ama muayeneyi yaptıktan sora da çok ii baktıımı söleyip tebrik etti.elbette milleti yanlış yönlendirmek istemem.ben sadece yaptığımı söledim.sık sık kontrole götürürüm.hiç bi problemleri yok.yine de uyarın için tşşk ederim

img

minicik

18 yıl 8 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

bizden söylemesi, sen yine de tavsiyelere uy derim. bak veteriner de şaşırmış. sonra bişey olur kapluşa sen de biz de üzülürüz. sağlıcakla kal.

img

beppomomo

18 yıl 9 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam MİNİCİK;

ÇİNGENE
2 Mesaj Gönderilme Tarihi : 13.08.2005 21:34:06
--------------------------------------------------------------------------------

selam millet.yazdıklarınızı okudum..benim de kapluşlarım war.hem de 2 yıldır benimle.gündüz akwaryumlarında ama gece suda bırakmıorum.onlar hem kara hemde su kaplumbağaları.bi sepetleri war.içinde de bi peluşları.gece oraya yatırıorum.sabah hep aynı saatte uyanırlar,bende alıp akwaryumlarına koyup,karınlarını doyururum.sizde böle yapabilirsiniz.hayatlarından memnun we çok sağlıklılar...:)
Olağan bir durum değil.Kaplumbağa doğasınada aykırı No Thumbs Down.. 

img

deepfıshıng48

ÖZEL MESAJ