Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

ısıtıcı yazın şart mı???? - 3.sayfa

slm arkadaşlar arkadaşım bana doğum günümde(2 ağustos)kaplumbağa almıştı.we ewe geldiğinde ölüm fanusunun içindeydi.petshopcu içine taş bile koymamış we bayat balık yemi wermiş.ewe geldi bitkin bi haldeydi.bende nette araştırdım we bu siteyi gördüm.ölüm fanuslarının çok tehlikeli olduğunu gördüm we hemen akwaryum aldım.30x10cmbiraz küçük ama napim param buna yetti.karides aldım.peynir falan weriyorum.şimdi iyi herşeyi yiyo güneşleniyo.benim sorum şu ısıtıcı yazın da lazım mı?2 petshopa sordum yoq dedi.akwaryumu bile zorla aldım zaten nekadar bilinçsizler.herneyse sorularım şunlar 1)yazın ısıtıcı şart mı? 2)su nekadar koycam?(suyu boyunun yarısı kadar koyuyorum ben ve hergün değiştiriyorum 3-4 kez) 3)çeşme suyu mu koycam?(kaynamış soğumuş su koyuyorum) sorularıma cewap werirseniz sewgili kaplumbağam cabbar coskuna daha iyi bakıcam şimdiden teşekkürler

DEEPFİSHİNG48 kardeş.haklısın.yalnız bişe merak ediorum.onları doğal ortamlarından koparıp küçücük bi akwaryumun içine kapatmak çok mu uygun?bu doğalarına aykırı değil mi sanki?eğer bahsettiğin gibi anormal bi durum olsaydı,weteriner gayet sağlıklı olduklarını söleyip,ii baktığım için tebrik etmezdi.bunu daa önceki yazımda da belirmiştim.yolun siwasa düşerse tanıştırıyım seni onlarla.eminim daa sağlıklısına raslayamazsın.........

img

minicik

18 yıl 8 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bence uygun ortam sağlandıktan sonra doğal ortamlarını aramazlar.Zaten çoğumuzun akvaryumunun camında doğal ortamlarının resimleri vardır.Resime baksınlar yeter onlara

img

aytugakdogan

18 yıl 9 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar benim size sorularım olacak, benim bir kara kaplumbağam war balkonda kalıyor ona yuva yapacam ve acabaa ew dışında kaldığı için nasıl bir tür ışık almam gerekiyor elektirikli olmaması lazım çünkü dışarda ve ne tür aksesuarlar yapabilirim bana bir örnek resim gönderebilirmisiniz dışarda kalacak yuva için e-mailim [email protected] arkadaşlar lütfen bana yardımcıı olun şimdiden saolun ....

img

tünay008

18 yıl 1 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

http://www.hepsievcil.com/App/Forumlar/Cevaplar.aspx?KRef=5&FRef=30&BRef=10883

yukarıdaki link yardımcı olacaktır.

img

beppomomo

18 yıl 9 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

1)ortam sıcaksa sart değil.bunu akvaryuma taktıgın termometreden anlaya bilirsin.27-28 ortalama sıcaklık olacak 2)o kadar onemli değil.sadece su dısarısına cıkacak bı yukseklık olsun yeterli..kabugunu kurutması için 3)ben çeşme suyu kullanıyorum ama mutlaka dezenfektan kullanıyorum..eğer imkanın varsa bir şişeye su doldurup içine dezenfektan damlatıp beklettikten sonra akvaryumuna dınlendırılmıs suyu koyabılırsın...amcak ne olursa olsun dezenfektan kullan... kabuk sertleştiricisini ihmal etme ;)

img

shortyyy

19 yıl 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yine aynı konular açılıyor ama şu ısıtıcıdan soğutmaya çalışan zihniyetin amacını ben hala çözebilmiş değilim. Arkadaşlar yaz / kış / Sonbahar / İlk bahar ısıtıcı şart. Siz ısıtıcıyı alın fişe takılı dursun. Eğer sıcaklık 28 derecenin altına düşerse ısıtıcı otomatik olarak çalışır. Yok hayır düşmez kesinlikle benim olduğum yer çok sıcak pişiyorum geceleri diyorsanız o vakit zaten ısıtıcınızda elektrik hacamayacaktır. Yani hiç bir zararı yok. Lütfen insanları yanlış yönlendirip hayvancağızların sağlıkları ile oynamayalım.

img

yasdal

18 yıl 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben snobgirl ben zaten ısıtıcı filtr büyük akwaryum ws hepsini aldın yasdal çok haklı takıyosun fişe ısı düşünce o çalışıyo süper bişe hem kolay hemde kaplumbacıklar üşümüyo

Oturdum bu soruya bir de ciddi ciddi ve uzuun cevap yazdım. Hatta snobgirl`e de kendi kendime kızdım nasıl böyle bir soru sorar bunca zamandan sonra, bir de günahını aldım. Sonra bir baktım mesajın tarihi taa geçen sene... Zaten cevap verilmiş... neyse. Eski mesajları hortlatmayalım arkadaşlar. Shortyyy uyannn:)

img

beppomomo

18 yıl 9 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yaa ben snobgirl.ben bu msjdan sonra ısıtıcı filltre ws hepsini aldımm

he bi de bu sorduğum soru çok saçma olmuş çünkü onlar soğuk kanlı haywanlar ısıtıcısız olmuyor arkadaşlar kıyın paraya rahat edin