Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

esb 3 kürü

Merhaba Arkadaşlar; esb 3 kürü nedir. Bilgilendirirseniz memnun olurum. selamlar ferudun

img

ferudun

15 yıl 3 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ferdun abim selamlar esb3 kısaca anlatırsak antibiyotik güçlü bir antibiyotik daha fazla bilgisi olanlarda sana yazacaktır. kuşlara kür şeklinde uygulanıyor suyuna mercimek tanesi kadar atıyorsun belki daha az beyaz toz şeklindedir ziraatte yada donanımlı bir veterinerde bulabilirsin sanırım poşetleyim istediğin kadar veriyorlar pahalı biraz fakat bu kürü kuşa uyguladıktan sonra 2-3 gün vitamin takviyesi yapman lazım bu kürü kuşlar hasta olmadan uygulayacaksın ayda 1 defa 3 yada 4 gün ama dediğim gibi biraz ağır oluyor kuşlar için ben sana farklı birşey önereyim tirimisin yada tetramezatin var bunlardan birinide kuşlarına ayda 3 gün kür halinde verebilirsin ama bazı üstadlara göre ise hasta olmayan sağlıklı kuşa vermeye gerek yok diyenlerde var tercih meselesi ben mesela haftada bir yada 2 gün vitaform koyuyorsum sularına tabi bunmları suyuna koyarken ertesi günü suları değiştirip tekrar yeniden koyman lazım 1 günden fazla kalmaması lazım unutma birde kafeste olan kuşlara çok ağır yağlı yemler verme çekirdek ve nijer gibi kuş uçamadığı için onmları yakamıyor ve problem olabiliyor elma ve brokoli ihmal etme saka maskesi içinde tatlı etli kırmızı biber yeterlidir saygılar herkese iyi günler

img

karahan9

14 yıl 9 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Hasta kusta karaciger kusun karin bölgesinde gözle görülür sekilde olur bu karacigerin büyüdügüne isarettir ve hastalik belirtisidir tedavisi geekir. Ben sahsen koruma amaçli olarak iki haftada bir Vior (elma sirkesine esdeger daha etkili ) bir litre suya bir yemek kasigi karistirarak veriyorum , ayriyetten dönemine göre ayda bir veya üç ayda bir Esb3 bir litre suya bir gram katarak bes gün arka arkaya tekrarlayip kür olarak veriyorum. http://www.mutasyonsaka.tr.gg/Hastalik-_-Tedavi.htm Benimde araştırıp bulduğum bu belki yardımı olur.

img

cucu67

14 yıl 3 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkürler...selamlar

img

ferudun

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar esb 3 kesinlikle yavsiye etmiyorum.ben şahsen zararını gördüm 6 yıllık erkek sakam ve dişisi yavru veren çiftlerim bu ilaç yüzünden öldü. kür uyguluyorsunuz ufak bi yanlışta kürü geciktirme gbi vb durumlarda kuşunuz sapasağlamken anlamadıınız sebepten dolayı kafayı ızgarada görüorsunuz. tamamiyle kuşun bağışıklık sistemini bitiriyor.bunun yerine baycox ve beytril bi rarada kullanın bunlardan iyisi kesinlikle yoktur. burda öncü olsun bir arkadaş 5 kişi toplanıp sahip olun derim.saygılar ENGİN KENGER

Akadaşlar ben konuya şöyle yaklaşacam suyun içine atılan vitamin ve antibiyotik türü şeylerin ömrü 5 dk kadır ondan sonra bozulur aynı kola gibi kolanın nasıl açınca havası gidince birde ağzı açık kalsa içilirmi içilmez bu yüzden ben köy yumurtası ve brokoliyi terci ediyorum.

img

norcuron

14 yıl 2 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kesinlikle Katılmıyorum! Biz bu özellikle eş öncesi kürü ve diğer antibiotik tedavi ve antibakteriyel koruyucu olarak içme suyuna kullandığımız tüm medikallerin etkisini ve karşılığını görüyoruz sizin söylemiş olduğunuz doğru olsaydı sırf su içmiş olurlardı değil mi? Ancak Esb3 çok ciddiye alınması gereken bir ilaç kuşun tamamiyle sindirim ve boşaltım sistemine bir bakıma format atıyor haline sokmak için sonrasında bu florayı sıfırdan denge haline getimek için mutlak probiotik takviyesi yapıyoruz en akabinde de vitamin.Di-a-zyme 256 kullanımını çok tavsiye ederim.Bu ilacın daimi ve yersiz beslenme den kaynaklanan ishallerde verilmesinin ciddi zararlara ve sık kullanımda kuşun bağışıklık sisteminde adeta bir bağımlılıkla yüksek tahribat yaptığı şüphesiz. Sanırım bundan 5-6 sene önce Zuhal Daştan abinin davetiyle ülkemize gelen ve bu konuda seminer veren iki İngiliz Kuş yetiştirici ve hakem yanılmıyorsam biri Mr Brian Keanen , Avrupada bazı Üretimcilerin özellikle Hollanda da buna çok rastlandığı bazı kümeslerde bu tip kürlere karşı kuşların bağımlı hale geldiği ve kesinlikle görünümleri gayet sağlam ve sağlıklı bu kuşları bizler aldığımızda ,daha önceki alışıla gelen kür ve en küçük hijyen sorununda ani kayıplarla karşılaşıldığını bizzat anlattılar.Bunun Esb 3 ve benzerleri için de geçerli olduğuna inanıyorum.

img

kuşadam

16 yıl 7 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR ; BENİM ANLADIĞIM ;KUŞLARI HİJYENİ TEMEL ESAS ALARAK BESLEMEK... HASTA OLMADAN İLAÇ VERMEMEK....SADECE VİTAMİN YETERLİ OLUYOR... TÜM DOSTLARA BOL YAVRULU SEZONLAR... SELAMLAR FERUDUN SAMSUN

img

ferudun

ÖZEL MESAJ