Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

yavru tavşanım ishal yardım edin

tahmini bir aylık olan bir çin tavşanım var büyümeyen cins olduğunu biliyorum.üç gün önce aldım fazla birşey yemiyordu suyu çok az içiyor.bugün sonunda biraz ekmek yedirmeyi başardım ama bir saattir çok ötü bir şekilde ishal oldu.ölmesinden çok korkuyorum çünkü daha öncek aynı cins tavşanlarım aynı nedenle öldüler.bana yardım edin lütfen onu nneyle beslemeliyim şimdi sıcak mı tıtmalıyım nasıl bakmalıyım ki iyileşsin?acele cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

img

ceren__

14 yıl 2 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

öncelikle geçmiş olsun, ne olur şu petshopların oyununa gelmeyin. türkiyede makul fiyat aralıklarında büyümeyen tavşan bulmanız neredeyse imkansız. Anne altında 15 günlük minicik daha gelişimini tamamlamamış yavruları büyümeyen tavşan diye satıyorlar. bu durumda bağırsak oluşumunu tamamlayamamış yavrucuklar ishal oluyorlar ve sonucuda büyü oranda çok üzücü oluyor. Yapmanız gereken yavrunuzu sıcak tutmak ortam ısısı 23-24 derece omalı. Sağdece kuru steril ot, kurumuş (mümkünse diet yada tam tahıllı) ekmek ve kahvaltılık yulaf ezmesi (taneli olur ) ile besleyin. Bol su tüketmesini sağlayın. hatta mümkünse petshoplarda ishal giderici ilaçlar vardır. bunları belirtilen oranlarda suyuna katın. Umarım iyileşir ve mutlu mesut bir yaşantınız olur.

img

myhollandlop

14 yıl 10 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ