Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

SAKA SEVERLERİN DİKKATİNE..(LÜTFEN OKUYUN)

Değerli arkadaşlarım ne olur artık biri bana gerçek bir arkadaş olarak yardım etsin. defalarca kandırıldım o zamanlar kanarya besliyordum ve netice itibari ile soğudum ve kanarya beslemeyi bıraktım uzun zaman oldu. ve yıllardan beri en büyük evcil kuş tutkusu olarak gördüğüm sakayı beslemeye başladım ama yine kandırıldım 4 defa şu an elimde gerçekten fena sayılmayan öten iyi bir sakam var ama bakımı ve yetiştirilmesi ile net bilgilerim yok bu konuda bana gerçek ve çıkarsız bir yardımda bulunacak bana bu işi gerçekten öğretebilecek arkadaşlara ihtiyacım var. bu saka sevgisi bende bir tutku şeklinde bundan soğumak istemiyorum ve bu işe gerçekten yürekten gönül vermiş arkadaşların önemle yardım etmelerini rica ediyorum.. Benim msn hotmailim mesai saatlerinde sürekli açık yardım ederseniz sevinirim ilginize şimdiden teşekkür ederim..! [email protected] ASİL SAKA..!

img

atalay034

19 yıl 5 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

msn de konuşmak üzere... [email protected]

img

guvensancak

19 yıl 6 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam arkadasım saka beslemek gercekten buyuk bır zevk ben sımdıye kadar hemen hemen butun hayvanları besledım ve urettım su anda elımde sadece bır erkek konusan muhabbet kusu ve 4adet sakam var bırı buyuk hepsını 4 ay kadar once aldım yavruların kafaları yenı kızarmaya basladı gelelım senın kusuna; oncelıkle ottugunu soledıgın ıcın buyuk bır kus oldugunu var sayıyorum, sakalar dogadan gelen bır kus oldugu ıcın dogada ne yerse sende onlardan vermek zorundasın mesela kenevir,keten,kumdarı,ınce yem,ısırgan otu,ve adını bılmıyorum ama dıkenlı otlar oluyoo onları cok sevıyorlar sonra kırmızı bıber ver sıksık ve en onemlısı sakaya tuy dokme donemlerınde muhakkak feslegen yedıreceksın yoksa yasama sansı dusuk olur ve bana kalırsa bunları az az karıstırarak ve kalın yemı kırarak ver ,arada sırada marul,salatalık,ıncır,kayısı,muz bunlardanda ver yanı daha cok sey var anlatacak ama bunarı yaparsan dort dortluk bır kusa sahıp olursun. hayvanın otusuyle ılgılı makamları senın ıcın cok onmelı degıl anlasılan o yuzden bır bılgı vermıyorum ama bu kotu otecek demek degıl yalnıs anlama bıraz daha profesyonel oldugun zaman ınan sakanın sesını begenmeyıp salacaksın ama onlar ılerleyen zamanlarda olacak neyse yardımcı olabıldıysem ne mutlu bana sormak ıstedıgın bır seyler daha olursa ben arada bakarım hoscakal

img

leventkozcu

19 yıl 2 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ