Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

Bıldırcın ölümleri neden?

Arkadaşlar benim 80 tane bıldırcın 15 gunluk olduktan sonra her gün belli sayılarda ölmeye başladılar.Evde kolide baktım 15 gun tavuk civcivilerinden daha canlıydılar.Her ne olduysa kafeslere koydum,altına karton üstüne talaş koyarak bıraktım.Bundan sonra ölümler başladı.Ayaklar ayrılıyo gibi oluyorlar sonra daha kalkamayıp ölüyorlardı.Tavuk civcvileride aynı yemden yedi onlara bir şey olmadı.Yem olarak toz yumurta yemi vermiştim.Başına gelen yoktur umarım.6 tane bıldırcın ancak kaldı onlarda yaşarmı bilmiyorum.

img

ekaradeniz

17 yıl 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sevgili kardesım emrah eger cıv cıvlerı makınada bekletmeden cıkardın ıse veya yeterlı nem oranı yoktu ıse baslıca sebeblerındendır aynısını bızde yasadık yürüyemez ve bacakları ayrılır dedıgın gıbı saygılarımla

img

erburc

14 yıl 2 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

soguktan ölmüslerdir

img

zibritçi

14 yıl 1 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sevgili Erhan kardeşim evet makainadna erken aldım yer yoktu pek çıkımda aynı zamanda çıkan tavuk civcvileride var onlara hiç bir şey olmadı gayet sağlıklılar. Sayın zibritçi,oldukları yer kapalı ve lamba yakıyorum pek soğuktan öldüklerini düşünmüyorum.

img

ekaradeniz

17 yıl 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Emrah kardeşim istersen sana bu konu hakkında dosya göndereyim ...mail at bana [email protected]

img

kazimvarol

16 yıl 9 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

emrah abi;büyük ihtimalle bıldırcınların romatizma olmuştur.sularına "majezik" adlı ilaçtan biraz eklemen faydalı olabiilr.yine de bi eczacıya danış.(toros)

img

toro

17 yıl 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Teşekkür ederim Kazım kardeş.Adresinizi aldım. Toros kardeşim senin dediğin mantıklı geliyor bana,ben bu hayvanlar evde baktım 15 gun sonra evin bodurumuna indirdim orası ne kadar havadar olsada daha rütübetli.Sapsağlam hayvanlar ayaklarının üstüne duramıyor sonrada ölüyor.Romatizma teşhisi doğru olabilir.

img

ekaradeniz

17 yıl 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kardesim verdigin bilgiyle soğuktan ölmüstür dedim yine soguktandır diyorum sıcak yerde bıldırcın neden romatizma olsun bir gece dahi ısınma olmadıysa o dönemlerde hastalanır olay budur bana göre yumurta yemini bende veriyorum civciv besi yemim bittiğinde yemden değildir, sen yinede kücük civcivlerine her zaman civciv yemi ver hadi gecmiş olsun

img

zibritçi

14 yıl 1 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kazım abinin dosya teklifine cevap yazmamışsınız ama ben bu mesajı okuyan herkese tavsiye ederim kazım abi hiç bir ticari çıkarı olmadan insanlara bılsdırcını sevdirmek için sürekli araştırma ve çalışma yapan çok değerli bir büyüğümüzdür.

img

ömerkılıçoğlu

14 yıl 2 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kazım kardeşimin adresini aldım diye cevab yazdım.Mail de attım. Bundan sonra yaşamayız umarım.

img

ekaradeniz

17 yıl 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ