Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

TAVŞNLARIM YAVRULAMADI

arkadaşalr 1 yaşında 1 erkek 2 dişi olmazk üzere 3 tavşanım var şimdiye kadar hiç yavru yapmadılarş kaç yaşında yavruya başlıyolar normalde şimdiye kadar yavrulamaları lazım değilmiydi bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirlerse sevinirim.

img

ismailseven67

14 yıl 1 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

img

ismailseven67

ÖZEL MESAJ

Çok güzel tavşanların var iyi beslenmiş tüylerinde belli.Çiftleşirken gördünmü hiç onları yoksa hiç çiftleşmedilermi ? daha detaylı bilgi verirsen güzel olur.

img

tavşansevgisi

14 yıl 1 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çifleşirken hiç görmedim, erkek olan sürekli kovalıyo ama çifleşirken görmedim ben hiç, acaba hepsi dişimi diyede düşünüyorum

img

ismailseven67

ÖZEL MESAJ

Olabilir internette cinsiyet ayrımına dair resimler var onları incelersen anlarsın cinsiyetlerini.Çiftleşirken görmediysen sorun var demektir çünkü bu tavşanlar ergenliğe erişmiş.Ama aceleye gerek yok yaptıkları zamanda çok yavru yapıyolar dersin :)

img

tavşansevgisi

14 yıl 1 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Hocam ben tavşan çiftimi bir erkek bir dişi zannediyordum ama cinsiyet ayrımını internette gördükten sonra ikisinin de dişi olduğunu anladım. Komşu köyde tavşan var dediler gidip bir baktım erkek olduğu çok belirgindi. Yumurtalıkları ve cinsel organı çok belliydi. Tavşanlarımı karı koca zannettiğim günlerde beyaz olan devamlı siyah olanın üzerine çıkıp çiftleşme hareketini yapıyordu. Hani inekler kızgınlık döneminde bir başka ineğin üzerine çıkarak kızgınlığını belli eder ya aynen öyle sanırım. Gittim o erkek tavşanı getirdim getirir getirmez erkek tavşan iki tavşanımla da çiftleşti. 1 Mayıs`ta çiftleştiler. Mayıs`ın sonunu büyük bir heyecanla bekliyorum inşallah hamilelerdir. Anlattıklarınıza bakarsak sanırım bütün tavşanlarınız aynı cins tavşan gibi hızlı üreyen bir hayvan 1 yıl içerisinde en az 2-3 kez doğururdu. Fotolara bakarak tavşanlarınızın dişi olduğunu düşünüyorum çünkü erkek tavşanların kafaları da küt ve toparlak oluyor. Bence tavşanlarınızı kontrol ederek yumurtalıkları(testisleri) olup olmadığını iyi kontrol ediniz.

img

iskete41

14 yıl 3 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

erkek tavsanlar 3 aylıktan itibaren disiler ise 5-6 aylıktan itibaren çiftlesmeye baslarlar. 1 yasında coktan yavrulamıs olmaları gerekiyodu. neyse artık çiftlestiklerine göre mayısın son haftası ile haziranın ilk haftası arasında yavrularını bekleyebilirsin...

img

gokhankuscu84

18 yıl 5 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ