Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

Beyaz hindi palazlarımın hep bacakları eğriliyor. Yardııııııım! - 2.sayfa

Beyaz hindi plazı yavrularım var. Çoğunun bacakları eğrildi. İlaç olarak Evitse C fort, Evitse A vitaminlerden veriyorum. Ayrıca Purinanın hindi palazı yeminden aldım onday veriyorum. Bacakları eğrildi, Çıkan dışkılarını yere düşsiye yiyorlar. Bilen arkadaş varsa Yardımcı olabilir mi?

img

pie78

14 yıl 1 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Valla İnşallah demekten ve beklemekten başka çare yok. Durumklarını bizle paylaş ki yöntemimizin sağlıklı olup olmadığını öğrenelim.

img

osmansurucu

14 yıl 2 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm öncelikle pie78 den özürdiliyorum burdan kendi işimi gördüğüm için bana bir hafta önce 5 aded beyaz hindi civcivi geldi herhangi bir vitamin ver miyorum sadece sabahları bir aded yumurta ve taneli-tozlu paletyem veriyorum benim kilerinde baçakları yamul malar olabilirmı şimdiden ilaç takviyesi yapmamgerekirmi vitamin gibi ben bu işi zevk için yapıyorum oyuzden bazı şeylerim kısıtlı nerdeyse her gün dışarı çıkarıyorum dolanıyorlar evde odada bakıyorum gecede sicak su torbasıyla su koyuyorum üşümesinler diye başka yapmam gereken var mi bu konuda bana yardımcı olur musunuz arkadaşlar herkeze şimdiden teşekkürler

img

sezgin7787

14 yıl 3 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Vitamin takviyesi mutlaka yapmalısın. Verdiğin yem hindi palazı yemi olmalı protein 28 olan. Yumurta vermen çok iyi. Tuzsz çökelek de vermeye başlarsn iyi olablr. Tabi bütün bunlara rağmn bakları gene de eğrilebiyor. Bende oldğu gibi.

img

pie78

14 yıl 1 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm ilgin için teşekkürler

img

sezgin7787

14 yıl 3 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşım tek sıkıntı güneşi az görmeleri ve durdukları yerin beton yada taş olmasıdır.Diğer adı yeldir bu hastalığın.Günde enaz 4-5 saat güneşte kalması gerek diye düşünüyorum.

img

azeroglu

17 yıl 11 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

benimde aynı durum arkadasımın başına gelmişti hayvanlar fazla güneş görmeyen ve beton zemindeydi arkadasımın hindilerinde hastalık horoz büyüklüğünde oldukları zaman başlamıştı,o zaman şöyle bişey yaptık ilaç yada herhangi bir ekstra besin vermedik,benim bahçeme getirdik ve saldık dişi hindinin bacağı oldukça eğilmişti o bir hafta sonra öldü erkek hindinin sadece parmakları eğilmişti ve erkek hindi kurtuldu.uzmanı değilim ama bu hayvanlar yapay ortamlara tavuklar gibi uyum sağlayamıyorlar.tavsiyem bahçen varsa orada tut,bu arada hindiler bana geldiğinde sonbahar mevsimiydi .

img

mesut_e

16 yıl 8 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hepsievcilcom çok güzel bir site

Arkadaslar benimde erkek hindimin parmağının yanı şişmiş icinde hava var sanki topallıyo her gün disardalr geziyorlar analmadım birseymi batti felan

img

Bezdum

7 yıl 1 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Hindilerimin Kafasında yüzünde yaralar var. Hangi ilaç kullanmam gerekiyor

img

Yazker

3 yıl 7 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ