Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

KAPLUŞUMA ACİL YARDIM GEREKİYOR.

Henüz 1 yaşını yeni doldurmuş olan kapluşum kış uykusundan bir türlü uyanamıyor.Ne yapmalıyım.1 aya yakındır yemek de yemiyor.Kış uykusuna ilk sene yatırmamaya çalıştım ama yine de kış sonunda uykuya yenik düştü.Şimdi kendine getiremiyorum.Gözleri şiş değil ama açmak da istemiyor.Bahar geldi ama halen uyanmıyor.Arada çok kısık açıyor gözünü.Lütfen yardım edin.

img

seyran80

18 yıl 10 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

:(( umarım ciddi bir sorun yoktur.Sana yardımcı olmak isterdim ama bende bu konuların acemisiyim inş kapluşun uykudan kısa zamanda kalkar :( Akvaryum sıcaklıgı ne uyudugu kuru alanın sıcaklıgı ne bu tarz ayrıntılarıda yazarsan sanırım bilgili arkadaşlarımız konuya daha hakim olacaklardır ve bu doğrultuda sana yardımcı olmaya çalısaklardır seyran.Kapluşunla güzel günler geçirmen dilegiyle görüşürüz...

img

speedlanker

14 yıl 1 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Forumdaki daha tecrübeli arkadaşlardan öğrendiğim kadarıyla kış uykusu evde beslenen kaplumbağalar için uygun bir şey değil. Ev ortamında gereken koşullar hiçbir zaman tam olarak uygulanamıyor. Bir kere kış uykusu için 10 derecenin altında bir ortam ısısı gerekmekte, maalesef evlerimiz çok daha sıcak. Eğer hasbelkader uykuya yattıysa bir kutu içinde soğuk bir ortamda uyanana kadar tutmak gerekiyor. Uyandığında ise ılık bir duş aldırıp, ısıtıcı ve filtresi olan bir akvaryumda bakmak lazım. Senin bakım koşullarını bilemiyorum ama eğer plastik bir kapta bir yıl boyunca yaşatabildiysen ve onunla uzun yıllar beraber olmak istiyorsan forumdaki öncelikli mesajları okuyup, yapabileceklerini belirleyip öyle hareket etmeni tavsiye ederim. Ayrıca o başlıklarda kış uykusu ile ilgili geniş bilgi bulabilirsin. Eğer bakım koşulların hakkında daha çok bilgi verirsen arkadaşların tavsiye vermeleri daha kolay olacaktır.

img

asegul07

14 yıl 7 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

SEVGİLİ ARKADAŞIM;SEN KAPLUMBAĞALARINI MUSLUK SUYUNA TUT 2 GÜNE BİR.BENİM DE AYNI ŞEY SORUNUMDU AMA BEN 2 GÜNE BİR MUSLUK SUYUNA TUTTUM ŞİMDİ ELHAMDÜLİLLAH HİİÇÇ BİR SORUNLARI YOOKK

Sakın musluk suyuna falan tutma forumda bilgili arkadaşların yazılarını oku ve ona göre hareket et. Musluk suyu soğuk bünyeleri kaldırmaz ılık suda duş aldırabilirsin sadece.

img

dry

14 yıl 7 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

HAYIR YAPTIR!!!!.BEN SENELERDİR KAPLUMBAĞA BESLİYORUM VE HAYATIMI ONLARA ADADIM.MUSLUK SUYU DERKEN TABİİKİ DE ILIK MUSLUK SUYU DEMEK İSTEDİM,DRY!!HEMEN ATLAMA BENİM KAPLUŞLARIMIN ŞU GÜNE KADAR HİÇ BİR SORUNU OLMADI,HALADA HİÇ BİR SORUNLARI YOK YYOOKK ŞÜKÜR.BİLİP BİLMEDEN KONUŞMA,LAFINI YEDİRİRİM SANA ZATEN ÇOK MORELİM BOZUK!

rümaysa dry soguk oldugu için dedi sende seyran a bi tavsiye verirken ayrıntılarıda söyle sen musluk suyuna tut demişsin su ılık olsun diye bir ekleme yapmamıssın yaa seyhan senin yazdıgını okur okumaz gidip kapluşunu musluğun altına soksaydı :((

img

speedlanker

14 yıl 1 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ii de bzm musluk suları ılıq oluo xP XD

kaplumbaganı hergun güneş ın altına bırak emın ım düzelecektır hatta tutabıldık ın kadar fazla tut ve bulunduk u ortam ı da geceleyın sıcak tutmaya calıs

img

53gfb

14 yıl 10 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bir kere insanların her şeyden önce bu hayatta saygılı olmayı düzgün konuşmayı öğrenmeleri gerek benim kaç yaşında olduğumu ne iş yaptığımı sen biliyor musun da bu şekilde konuşma cesareti gösteriyorsun ? Ayıp denen birşey var.Burası laf atıp eğlenebileceğin bir ortam değil. İnsanlar burada bilgilerini paylaşıyor.Saygılı ol.

img

dry

14 yıl 7 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ