Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Kara Tostosumun Hiç Tadı Yok! Yardım Edebilir Misiniz?

Selam arkadaşlar benim 6 tane kara kaplumbağam var farklı yaşlarda,en büyüğü yaklaşık 6 yaşında erkek. Bu erkek 6 tanesinin içinde en obur ve hareketli olanıydı.Obur olduğu için hızlıca büyüdü fakat şimdi bir sorunumuz var; Hareketleri çok azaldı keyifsiz iştahsız bir hale geldi.Diğerleri marulun kalin köklerini bile ısırırken bu yapraklarını zor ısırıyo.Bazı PetShoplardaki fırsatcı esnaflara para yedirmek istemediğim için vitamin desteğini kendim yapmak istiyorum.Eczacıma danıştım ve yenidoğan bebeklerde kullandığı bir vitamin önerdi Vİ-DAYLİN şurup.Kendisi Sultan Papaganı içinde bunu kullanıyomuş. Acaba bu önerilere göre bana fikir verebilecek birileri var mı? (Tostosumun ebatları yaklaşık olarak Walkman kadardır)aklıma gelen tek ölcekti :)

img

bksamsul

14 yıl 7 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merak ettim 6 tane kara kaplumbağasına nerede bakıyorsunuz. Biliyorsunuz kara kaplumbağalarının satışı yasaktır ve ev ortamında bakılamazlar. Öncelikli mesajlar arasında belki aradığınız yanıtı bulabilirsiniz. http://hepsievcil.com/App/Forumlar/Cevaplar.aspx?KRef=5&FRef=30&BRef=20025 http://hepsievcil.com/App/Forumlar/Cevaplar.aspx?KRef=5&FRef=30&BRef=20025 Bu linkleri incelerseniz yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

img

asegul07

14 yıl 7 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tesekkürler pek yardımcı olmadınız...kaplumbağalarıma kendimden iyi bakıyorum :)

img

bksamsul

ÖZEL MESAJ

asegul07 benden cok cok daha bılgılı ama benım de 2 adet karakaplumbağam var ve 1 tanesınde senın dedık ın gıbı cok yavastı yemek yemıyordu ama güneş i gördükce hızlandı ve normale döndü bence tutabıldık ın kadar güneş ışık ında tut ve bazı sorularım olcak bksamsul [email protected] eklersen sevınırım

img

53gfb

14 yıl 10 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben de kendine gelsin diye bekliyorum ama korkuyorum..kendini taşıyamıyo önceden yere degmezdi altı.simdi sürtüne sürtüne yürüyo bilemiyorum...

img

bksamsul

ÖZEL MESAJ