Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

LÜTFEN YARDIMCI OLUN!

Bana bir su kaplumbağası hediye geldi fakat fazla ilgilenemedim. Çok üzülüyorum ona bir şey olacak diye. Suyunda siyah kurtlar var ve kabuğunda beyazlıklar, gözleri kapalı ve şiş geldğnden beri hçbir şey yemedi sayılır. Yaşam alanı dar. Evet kabus gibi biliyorum fakat yardımcı olun lütfen ne yapmam gerekiyor! ???

img

elifnaz00

14 yıl 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hemen gidip bir petsopha geri vermen gerekiyor. yok olmaz orda ölür diyorsan aramıza hoşgeldin. sende istemeden bu kanlı ticaretin bir parçası oldun. tabii ilk bu yorumları duymak seni biraz şaşırtabilir ama forumda biraz vakit geçirsen ne demek istediğimi anlayacaksın. şimdi gelelim sorularına; suyunda siyah kurtlar var demişsin büyük ihtimalle attığın yemler suda durup bozulmuştur. kabuğundaki beyazlıklar büyük ihtimalle mantardır. yeni alınan kaplumbağalarda sık görünür. bir kaşık kaya tuzunu bir litre suda erit. sonra bir peçeteye tuzlu suyu emdir ve kabuğuna sür. kuruması için 30-33 derece arasında bir ortama al ve yaklaşık bir iki saat beklet. bu tedaviyi her gün uygularsan bir bilemedin iki haftaya geçer. gözleri kapalı olması ya vitamin eksiliğindendir yada akciğer enfeksiyonu. http://www.hepsievcil.com/App/Forumlar/Cevaplar.aspx?KRef=5&FRef=30&BRef=35509 burdan hangisi olduğunu öğrenebilir ve tedavisini uygulayabilirsin. en kısa zamanda min 50l akvaryum, ısıtıcı, filtre ve kaliteli yemler alman gerekiyor. sonra ona kurunması için bir alan yapmalısın. aslında bu dediklerimin hepsi sitede var ve maalesef sen buraya bunları yazarak gelen ilk kişi değilsin.

img

huleyn

16 yıl 2 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Maalesef sitemizdeki pek çok üye kaplumbağalarına senin gibi sahip olmuş durumda... Öncelikle sabit başlıkları okumalı, yapabileceklerini belirlemeli, en kısa zamanda uygulamaya geçmelisin. Şimdilik büyük bir leğene alıp sık sık suyunu değiştirerek, en kısa zamanda da ısıtıcı alarak başlayabilirsin. Gözleri şiş ise akciğer enfeksiyonundan şüphelenebiliriz. Kaplumbağalar hakkında bilmeniz gereken her şey başlıklı öncelikli mesajda aradıklarını bulabilirsin.

img

asegul07

14 yıl 7 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ