Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

acil

balık bölümünde cevap yazmadıkları için şansımı böyle deyiyeyim dedim.ben birkaç zaman önce 2 tane zebra ciklet aldım ama dişisi kardeşim çok yemek verdiği için dün öldü.sadece erkek kaldı ve garip hareketleri var kumu kazıyo kuma sürtünüyo.sizce üremekm i istiyo yeni dişi alayımmı?birde akvaryumu arda sırada suıyunu değiştiriyorum kumu kirleniyo suyunu dinlendirmeme gerek varmı şimdiden teşekkür derim.

img

sendi

14 yıl 8 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

AutoClubTurkey.com da ilgilenmedikleri için bende buraya yazayım dedim; Arabama çelik jant taksam mı? Ne dersiniz?

img

yasdal

18 yıl 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

:)

img

dry

14 yıl 7 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sendi,bu konuda sana burda yardımcı olamazlar.İnternette balıklar hakkında birsürü bilgi var onları okuyabilirsin.Ya da bir akvaryumcu da sana yardımcı olabilir mesela.

img

dry

14 yıl 7 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sendi
Akvaryumun ve filtrasyon hakkında bilgi vermemişsin. Kabaca yol göstermesi açısından bilgi vereceğim.
Okuduklarım sonucunda aşırı yem yetersiz filtrasyon sonucu suda nitrat artışı olduğunu düşünüyorum. Balık bozulan su koşullarının yol açtığı kaşıntı nedeniyle kuma sürünüyor olmalı. Nitrat artışında balıklar su yüzeyinde toplaşıp hava almaya da çalışırlar.
Uygun ısıda , klorsuz yada en az 12 saat bekletilmiş su kullanarak % 25 su değişimi yap. Yemi azalt ve disipline sok yani aklına esen akvaryuma yem atmasın bu işi tek bir kişi yapsın. Ertesi gün bir daha % su değişimi yap ama daha fazla bu kadar sık su değişimi yapma. Düzenli olarak haftada % 25 değiştir yeter.
Yeni balık alma. Eğer o akvaryumda sorun varsa yeni balık sokulmamalı..

img

frozen

18 yıl 4 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

akvaryumumda atman su arıtması var.benim balığım birde kumları hep kazıyo akvaryumun camı gözüküyo ve bu aralarda çok agresifleşti üremek istiyo olabilirmi.

img

sendi

14 yıl 8 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

cichlidler kumu kazarlar yuva yaparlar , bazıları akvaryumun bir köşesini sahiplenir kimseyi sokmaz mesela  ,bu onların davranış biçimi. Bu onun üremek istediğini göstermiyor. Ortamda dişi balık yoksa cichlid o türden cinsel bir davranış sergilemez.
Atmanın sürekli çalışıyor olması filtrasyon var demek olmuyor malesef. Örneğin filtre süngeri 2-3 günde bir musluk suyu altında çitilenip yıkanıyorsa , atman boşa çalışıyordur , filtrasyon sıfırdır.
Ayrıca filtre cihazları nitratı yok edemez , düzenli su değişimleri ile nitrat fazlası akvaryumdan alınmalıdır.

Benden yol göstermesi bu kadar , filtrasyon olayını ve işin gerisini artık sen internetten sürekli araştırarak derinlemesine öğrenmelisin.

img

frozen

18 yıl 4 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ